Ortadoğu Dünyayı şaşkına çeviren olay!ID:57342
Yayınlanma:
21 May 20

İnanılması güç! Suudi Arabistan İsrail'in ilhak planını kabul etmiyor!

Son yıllarda, işgalci İsrail rejimine yaptığı jestlerle gündeme gelen Suudi Arabistan yönetimi, bu kez inanılması güç bir açıklama yaptı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı bugün yayınladığı açıklamada, Suudi Arabistan Krallığı'nın İsrail'in Batı Şeria'daki toprakları ilhak etmesini ve İsrail egemenliğini empoze etmeye yönelik planlarını reddettiğini bildirdi.
 
Suudi Basın Ajansı'na göre Krallık, tek taraflı eylemleri, uluslararası meşruiyet ihlallerini ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak için barış sürecini sürdürme şansını baltalayabilecek her şeyi kınadı.
 
Suudi Dışişleri Bakanlığı, Krallığın kardeş(!) Filistin halkına karşı istikrarlı duruşunu, onun yanında sürekli durması ve seçeneklerine destek vermesi ve Doğu Kudüs'ün başkenti olduğu bağımsız bir Filistin devletinin kurulması ve Krallığın uluslararası meşruiyet kararlarına uygun olarak müzakereleri ilerletme, Filistinli kardeşlerinin isteklerini karşılayan adil ve kapsamlı bir çözüme ulaşma çabalarına verdiği desteği bildirdi.
 
SUUDİ YÖNETİMİNİN İSRAİL'E JESTLERİ...
 
Ilımlı İslam adı altında bölgeyi Siyo-Emperyal güçlere teslim etmeye çalışan Suudi Arabistan, İsrail vatandaşlarına, en fazla 9 gün olmak kaydıyla ticaret amacıyla Suudi Arabistan'a gitmesinin yolunu açtmıştı.
 
Riyad yönetimi, Tel Aviv'e gidecek olan Air India havayollarına ait uçakların hava sahasını kullanmasına izin verdi.
 
Suudi Arabistan, İsrail'e hava sahasını açtı. İsrail'e Suudi Arabistan üzerinden geçerek İsrail'e doğrudan uçuşa izin verecek.