İran Direniş, terörizm ve işgale karşı tek seçenektir



ID:57470
Yayınlanma:
26 May 20

İran Dışişleri Bakanlığı, direnişin, terörizm ve Kudüs'ü Şerif ve işgal altındaki toprakların kurtarılması için tek seçenek olarak niteledi.

İran dışişleri bakanlığı dün  twitter hesabından siyonistlerin Güney Lübnan'dan kaçmasının yıldönümünde  Lübnan halkının  siyonistlere karşı  zaferini tebrik ederken, 'Direniş stratejisi, terörizm, işgal ve sultaya karşı ve Kudüs'ü ve işgal altındaki toprakları kurtarmak için tek yoldur' denildi.

Diğer yandan İran Dışişleri Bakanı Zarif de, ırkçı İsrail'in Lübnan'ın güneyinden çekilmesinin 20. yılı dolayısıyla Lübnanlı mevkidaşı Nasif Hitti ve Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrullah'a birer tebrik mesajı gönderdi.

Zarif, sözkonusu zafer yıldönümünü tebrik ederken, Lübnan halkı, devleti, ordusunun direniş güçleri arasında birlik ve beraberliğini siyonist düşman karşısında elde edilen zaferin şifresi olarak değerlendirdi.

 Bilindiği gibi terör rejimi İsrail güçleri, Lübnan direniş güçlerinin mücadelesi ardından 25 mayıs 2000 tarihinde Güney Lübnan topraklarındaki varlığına son vermek zorunda kalmış ve arkalarına bakmaksızın bu topraklardan firar etmişlerdi. 

Bu vesileyle Lübnan halkı her yıl 25 mayıs tarihini, Direniş ve Zafer Günü olarak kutlamaktadır.