Yemen Husi: İslam ümmetini zayıflatmak, Amerika ve İsrail’in hedefiID:58561
Yayınlanma:
19 Haz 20

Yemen Ensarullah hareketi genel sekreteri Amerika ve siyonist rejimin batı Asya bölgesinde savaş yanlısı eylemlerden hedefinin İslam ümmetini tüm düzeylerde zayıflatmak olduğunu belirtti.

El-Mesire’nin bildirdiğine göre Abdulmelik Bedreddin Husi dün “müstekbirler aleyhine feryat günü” yıldönümü münasebeti ile yaptığı konuşmada, siyonist rejimin son aylarda Filistin halkına karşı baskı eylemlerini yoğunlaştırdığını ve İslam ümmetinin ise böyle eylemlere karşı sessiz kalmaması gerektiğini söyledi.

Ensarullah genel sekreteri aralarında Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin de yer alan bazı Arap ülkelerin siyonist rejim ile ilişkileri normalleştirme çalışmalarına işaretle, söz konusu ülkelerin Siyonistlere yaptıkları hizmetlerin hiçbir sonucu olmadığını ve yakın gelecekte rezil olacaklarını bilmediklerini söyledi.

Abdulmelik Husi ayrıca Lübnan’daki son huzursuzluklar ve Suriye krizinde Amerika ve siyonist rejimin rolüne işaretle, Amerika’nın Lübnan Hizbullah’ına karşı siyasi ve askeri alanlardaki yenilgisi ardından şimdi tüm bu ülkeleri hedef aldığını ve ekonomi açından onları dize getirmeye çalıştığını söyledi.

El-Husi ayrıca Amerikalıların Yemenliler ile direkt çatışma cesaretinde olmadıklarını, bu yüzden saldırgan Suudi koalisyona maddi ve askeri yardımda bulunduklarını sözlerine ekledi.