Yemen Yemen Ensarullah hareketinden Suudi rejimine uyarıID:58762
Yayınlanma:
24 Haz 20

Yemen Ensarullah hareketi siyasi şura üyelerinden Muhammed el'Buheyti, ''Eğer Arabistan Yemen aleyhinde savaşı durdurmazsa, Arabistan'ın daha önemli ve hassas hedeflerini vururuz' uyarısında bulundu.

Muhammed el'Buheyti, 'Arabistan'ın başkenti Riyad'a yönelik son İHA ve füzeli saldırılarına' işaretle, 'sözkonusu operasyon meşru savunma hakkımız çerçevesinde yapılmıştır' dedi.

Ensarullah üyesi, Suudi rejiminin sivil yerlerin hedef alındığı yönündeki iddiaları da reddederek, 'bütün hedefler askeriydi ve Suudilerin iddia ettikleri sivil hedefler doğru değil' dedi.

El'Buheyti, füzeler ve İHA'ların Arabistan'da askeri hedefleri dakik bir şekilde vurduğunu belirterek, 'düşmanın bu saldırılarda önemli kayıp ve hasar vermiş olduğunu tahmin ediyoruz' dedi. 

Bu arada  Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Yahya Seri, ordu ve gönüllü halktan oluşan güçlerin Suudi Arabistan topraklarında geniş çaplı bir operasyon düzenlediğini duyurdu.

El'Mesire TV kanalının haberine göre, Seri, düşmanı caydırıcı amaçlı düzenlenen  "Bu operasyonun detayları yakında açıklanacaktır" dedi.