Bilim ve Teknoloji ‘Yok Artık!’ dedirten gerçeğinden farksız 7 taklit otomobil!ID:59193
Yayınlanma:
07 Tem 20

Çin kökenli bazı otomobil markalarının ürettiği araçlar, ünlü markaların adeta birebir kopyası. Çin ürettiği arabalarla Porsche ya da Mercedes gibi markaların tamamen kopyasını yapabiliyor.

Kimi otomobiller aynı dönemde üretilmesinin yanı sıra benzerlikleriyle de alıcıları şaşırtıyor.

Bu konuda en göze batan ve maharetli ülke tabiki de Çin. Çin kökenli bazı otomobil markalarının ürettiği araçlar, ünlü markaların adeta birebir kopyası. Çin ürettiği arabalarla Porsche ya da Mercedes gibi markaların birebir kopyasını yapabiliyor.

Bu da Porsche gibi lüks bir markanın aracına sahip olmak isteyen ama parası yetmeyen kişiler için cazip bir durum.

Çinliler taklit etme konusunda o kadar başarılılar ki iki model arasındaki farkın anlaşılması da mümkün değil.

Çinlilerin ‘Yok Artık!’ dedirten taklit otomobilleri

Mini Cooper’ın Çin versiyonu Lifan 320

Lifan 320 ile Mini Cooper arasında o kadar büyük bir benzelik var ki görenler şaşıp kalıyor. Bununla beraber Lifan 320, 1.3 litre motora ve 5 ileri manuel vitese sahip.

İsim ve cisim benzerliğinin muhteşem uyumu Landwind X7 ve Range Rover Evoque


Landwind X7; görünüm olarak Range Rover Evoque benzerken isim olarak da Range Rover’ın çatı şirketi Land Rover’la benzerlik taşıyor.  benziyor. X7’nin n önemli ayrıntısı ise içerisinde 2.0 litrelik güçlü bir motor bulunuyor olması.

İmitasyon SMART ForTwo'nun ikizi Shuanghuan Noble

Shuanghuan Noble, SMART ForTwo’nun adeta kopyası. Tıpkı onun gibi 0.8 ve 1.0 litrelik küçük hacimli motorlarla sunuluyor.

Çin Malı X5 görenleri hayrete düşürüyor

Çin malı Shuanghuan markasının bir diğer aracı olan SCEO, BMW X5 ile tıpatıp aynı. Öte yandan 5 kapılı olan SUV, 2.0 ile 2.5 litre arasında değişen motor seçeneklerine sahip.

 Logosu dışında herşey birebir Porsche

Çin malı Zotye T700, görünüm olarak Porsche Macan’ın aynısı. Bununla beraber Macan gibi T700’ün içerisinde de 2.0 litrelik motor bulunuyor.


Rolls Royce’un Phantom kişiye özel taklidi Hongqi HQD


Dünyanın kişisel otomobil konusunda lider markası olan Rolls Royce’un Phantom modelinin taklidi olan Hongqi HQD, 6.0 litrelik dev motora ve göz alıcı tasarıma sahip.

Çinliler Mercedes'i de unutmamış 


Bir Çin sanatı olan Geely Merrie 300  Mercedes’in C Serisi’nin tıpatıp kopyası.  Mercedes C Serisi gibi orta sınıf motorlarla müşterilerine sunuluyor..

 


BMW'nin logosune bile el attılar

BMW’nin mavi-beyaz damalı Bavyere bayraklı logosu da Çinlilerin dikkatinden kaçmamı. BMW ye benzer bir logo BYD adlı marka tarafından kullanılmış.