Asya Rusya'dan ırkçı İsrail'e ilhak konusunda uyarıID:59300
Yayınlanma:
10 Tem 20

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ırkçı İsrail rejimini, Batı Yaka ve bazı toprakları İsrail'in işgalindeki topraklara ilhak kararı konusunda uyarıda bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, siyonist İsrail'in sözkonusu kararının öngörülemeyen olumsuz sonuçları konusunda da uyarıda bulunurken, böyle bir durumun bölgede istikrarsızlığın daha da artmasına neden olacağını söyledi.

Zaharova, İsrail'in böyle bir girişiminin aslında Filistin Meselesi'ni bataklığa götüreceğini de söyledi.

Rus yetkili, ayrıca Amerika'nın Yüzyılın Anlaşması adı altında adaletten yoksun anlaşma planını da reddederken, bu gibi adaletten uzak, Filistin halkının hak ve hukukunun ayaklar altına alındığı anlaşmaların durumu daha da vahim hale getirmesinden başka bir sonucu olmayacağını söyledi.

Bu arada Filistin İslami Dİreniş Hareketi Hamas Siyasi Büro Üyesi Dr. Musa Ebu Merzuk, Batı Şeria’da işgalci İsrail’in ilhak planına karşı ulusal bir direnişin programı için ciddi bir birlik kurulması için çağrıda bulundu. Bir televizyon kanalına verdiği röportajda, Fetih hareketinin Genel Sekreteri Cibril er-Recub ile Hamas hareketinin Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri’nin düzenlediği ortak basın açıklamasına değinen Dr. Musa Ebu Merzuk, el-Aruri’nin basın açıklamasında dediği hususların aynı zamanda Hamas hareketinin de programı olduğunu belirtti.