Gündem Sadullah Ergin: Bakanlığa başladığım gün görevde olanların neredeyse tamamı bugün yargılanıyorID:60160
Yayınlanma:
29 Tem 20

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, kendi dönemine ilişkin ‘FETÖ’cü kadrolaşma’ suçlamalarına çarpıcı cevap verdi. Ergin ‘ ‪Bakanlığa başladığım gün var olan unvanlı kadroların önemli bir kısmı yargılanıyor şu anda. Görevi terk ettiğimde görevde olanların tamamına yakını ise kritik görevlerde’ dedi.

DEVA Partisi Genel Sekreteri, eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Medyascope’da Ruşen Çakır'ın sorularının cevapladı.

Ruşen Çakır’ın kendi dönemine ilişkin 'Çok kritik yerlere seçilecek üç aday var. Hepsi hakkında soruşturma yapılıyor. Hepsi temiz çıkıyor ama sonra öğreniliyor ki üçü de Fethullahçıymış’ değerlendirmesine Ergin şu karşılığı verdi:

“Onlar Yargıtay seçimlerinde filan yapmaya çalıştıkları işlemlerdi ama şunu ifade ediyorum. Ben bakanlığa geçip oturduğum gün var olan ünvanlı kadronun önemli bir kısmı yargılanıyor şu anda. Geçtiğim bakanlığa oturdum, ünvanlı kadrolarda müsteşar yardımcıları, genel müdürler, daire başkanları filan var. O bakanlıktaki ünvanlılardan yargılananların tamamı, ben bakanlığa başladığım gün o bakanlık içerisinde ünvanlıydılar zaten. Fakat ben 25 Aralık 2013 tarihinde bakanlığı Bekir Bozdağ’a teslim ettiğim gün, mevcut ünvanlıların tamamına yakını şu anda devlette en üst kadroda.”