Siyonist rejim ve seçim Siyonist Netanyahu’ya kötü haberID:41211
Yayınlanma:
04 Mar 19

İsrail’de yapılan bir seçim anketi, şu anki Başbakan Benyamin Netanyahu’nun, eski Genelkurmay Başkanı Benny Gantz’ın gerisinde kaldığını gösteriyor.

The Times of Israel’in haberine göre cumartesi günü yayımlanan ankette İsrail rejimi Başbakanı Benyamin Netanyahu, ilk kez en önemli seçim rakibi Benny Gantz’ın gerisine düştü.

Habere göre Benny Gantz yapılan ankete katılanların yüzde 41’inden olumlu görüş alırken Netanyahu yüzde 40 ile ikinci sıraya düştü.

İsrail’in eski Genelkurmay Başkanı Benny Gatnz “Hosen L'Yisrael” “İsrail için Uzlaşma Partisi” adlı bir parti kurup birkaç hafta önce de Yair Lapid başkanlığındaki “Yeş Atid” (Gelecek Partisi) ile koalisyon yapmıştı.

İsrailli analistler, Benny Gantz’ı, önümüzdeki seçimlerde Likud Partisi Lideri Benyamin Netanyahu’nun en önemli rakibi olarak görüyor.

İsrail rejimi başsavcısı geçtiğimiz hafta Netanyahu’yu rüşvet almak, kamu güvenini kötüye kullanmak ve hile yapmakla suçlamıştı. Bu suçlamaların ispat edilmesi halinde Netanyahu’nun 10 yıla kadar hapisle cezalandırılabileceği bildiriliyor.   

İsrail’de 9 Nisan’da genel seçimler yapılacak.