ABD CNN: ABD, aşağılayıcı biçimde Irak'tan çekilme eşiğindeID:51616
Yayınlanma:
18 Oca 20

Amerikan CNN televizyon kanalı, ABD askerlerinin Irak'tan çekilmesi için artan baskıya işaretle, bunun ABD ordusunun milyarlarca dolara mal olan uzun soluklu misyonu için aşağılayıcı bir son olduğunu belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Batı Asya'daki sonu gelmeyen savaşlara son vermek için içi boş sözlerine dikkat çeken CNN,  ABD askerlerinin Irak'tan çekilmesi için artan baskıya işaretle, bunun ABD ordusunun  milyarlarca dolara ve binlerce Amerikan askerinin ölümüne mal  olan uzun soluklu misyonu için aşağılayıcı bir son olduğunu kaydetti.

CNN, Tahran ile güçlü münasebetlere sahip Irak parlamento yetkililerinin ABD'nin Irak topraklarındaki askeri varlığına son vermek için bir süreç başlattıklarını, bunun General Süleymani suikastına karşı sert tepki olduğunu yazdı.

ABD ve Irak'ın bu ülke topraklarındaki tüm ortak askeri operasyonunun askıya alındığına dikkat çeken CNN, Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi'nin Amerikan askerlerinin çekilmesinin Iraklılar'ı desteklemenin tek yolu olduğunu söylediğini aktardı.