Filistin İştiyye: Filistin 4 alanda Siyonist İsrail ile savaşıyorID:51772
Yayınlanma:
22 Oca 20

Filistin Özerk Teşkilat başkanı Muhammed İştiyye, Siyonist rejimin eşzamanlı olarak, Filistin'e karşı 4 savaş dayattığını belirtti.

İRİB'in bildirdiğine göre Filistin Özerk Teşkilat başbakanı Muhammed İştiyye Salı günü yaptığı açıklamada, Filistinlilerin eşzamanlı olarak Irkçı İsrail'in siyonist site faaliyetlerini genişletme savaşı, Filistin'lilerin evlerini tahrip etme gibi nüfus savaşı, Filistin'lilerin mal varlıklarına el koyma gibi mali savaşı ve İslami mekanlara yönelik saldırıları gibi 4 ayrı savaşına karşı koymakta olduğunu söyledi.

İştiyye açıklamasının devamında Siyonist rejimin Filistin'e karşı savaşlarının, abluka altında olan Gazze'de işsizlik ve yoksulluğun artması ve Gazze'nin Batı Şeria'dan ayrılmasına yönelik yürütülen çabalarla eşzamanlı olarak sürdürüldüğünü vurguladı.

Siyonist rejimin Doğu Kudüs'te Filistinlilerin evlerini geniş çaplı bir şekilde tahrip etmesine de değinen İştiyye, Filistinlilerin evlerinin tahrip edilmesinin uluslararası anlaşmaların Siyonist rejim tarafından ihlali olduğunu belirtti.