Ekonomi Emeklilerin maaş farkı ödemeleri başladıID:51811
Yayınlanma:
23 Oca 20

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, "Emeklilerimize maaş farklarını bugün itibarıyla ödemeye başladık" dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilerin maaş farkı ödemeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Bakan Selçuk, emeklilerin maaş farkı ödemelerinin bugün itibarıyla başladığını belirterek, "SSK emeklilerine maaşları 26 Ocak’a kadar, Bağ-Kur emeklilerine ise aylıkları 25 ila 28 Ocak tarihleri arasında ödenecek" dedi.  

2 milyonu aşkın emekliye, 500 milyon lirayı aşkın maaş farkı ödenecek.

Bakan Selçuk, bu kapsamda 2 milyon 274 bin 975 kişiye, toplam 500 milyon 288 bin 542 lira 74 kuruş tutarında maaş farkı yatırılacağını belirtti.

Hak sahiplerinin ek ödemelerini aylık almakta oldukları banka ve PTT Şubelerinden alabileceğini belirten Bakan Selçuk, açıklamasında emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayarak, şunları söyledi: 

"Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize, yapılacak ek ödemelerinin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum."