Filistin HAMAS sözcüsü: 'Yüzyılın Planı' asla gerçekleşmeyecekID:52475
Yayınlanma:
10 Şub 20

Filistin İslami Direniş Hareketi'nin (HAMAS) sözcüsü Fevzi Berhum, ABD ve ırkçı İsrail'in ortak planı olan sözde 'Yüzyılın Anlaşması' gerçekte ise Kudüs ve Filistin topraklarının işgal ve ilhak planının asla hayata geçmeyeceğini söyledi.

Fevzi Berhum, Filistin halkının terör rejimi ve hamisi ABD'nin sözkonusu şom planını başarısızlığa uğratmak için birlik ve beraberlik içinde olacağını belirtirken, Filistinli gruplar Kudüs ve Filistin davasını sürdüreceklerini ilan ettiler.

Bu arada Kudüslülerin "Büyük Sabah" kampanyası çerçevesinde dün sabah namazında Mescidi Aksa'da gerçekleştirdikleri buluşmada sabah namazını kılmalarının ardından işgal güçlerinin baskın düzenlemeleri sebebiyle namaza gelenlerden en az 10 kişi yaralandı, 3 kişi de işgal güçleri tarafından gözaltına alındı.

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgal ordusuna mensup çok sayıda işgalci asker sabah namazı esnasında Mescidi Aksa'ya baskın düzenledi ve namaz kılanların namazdan sonra çıkmaları esnasında kendilerine saldırdılar. Namazdan çıkanlar saldırı üzerine tekbir getirdi ve "Canımız, kanımız sana feda olsun ey Aksa!" diye slogan attılar.

Sağlık kaynaklarının verdiği bilgilere göre 10 kişi Mescidi Aksa'nın alanı içinde işgalci askerlerin attığı lastik kaplamalı mermilerle yaralandı. Bunlardan birinin başından yaralandığı ifade edildi.