Gündem “Emperyalizm, mezhep konusunu kaşıyor”ID:52550
Yayınlanma:
12 Şub 20

İran’ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Farazmand’ın ev sahipliğinde düzenlenen İran Milli Günü Resepsiyonu Ankara’da bir otelde geniş katılımla gerçekleştirildi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Ankara’da İran Milli Günü Resepsiyonu’na katıldı.

Karamollaoğlu, “Allah rahmet eylesin, Erbakan Hocamız iktidara gelip D-8’leri kurmak için yola çıktığında ilk ziyaretini İran’a yapmıştı. Bu önemli bir mesajdı. Emperyalist güçler İslam âlemini zayıflatmak için iki konuyu gündeme getiriyorlar. Bunun birincisi milliyetçilik, ikincisi ise mezhepçi yaklaşımdır” dedi.

İran’ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Farazmand’ın ev sahipliğinde düzenlenen İran Milli Günü Resepsiyonu Ankara’da bir otelde geniş katılımla gerçekleştirildi. Düzenlenen resepsiyona, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yerli ve yabancı misyon şefleri, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda siyasetçi ve gazeteci katıldı. İran devriminin geçen asrın sonlarına doğru atılmış bir adım olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “Allah rahmet eylesin, Erbakan Hocamız iktidara gelip D-8’leri kurmak için yola çıktığında ilk ziyaretini İran’a yapmıştı. Bu önemli bir mesajdı. Emperyalist güçler İslam âlemini zayıflatmak için iki konuyu gündeme getiriyorlar. Bunun birincisi milliyetçilik, ikincisi ise mezhepçi yaklaşımdır. Biz mezhepleri birbiriyle hasımmış gibi görerek İslam âleminin parçalanmasına asla rıza göstermedik ve bundan sonra da göstermeyeceğiz” ifadelerini kullandı. 

TÜRKİYE-İRAN’IN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEKTİR

* Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli de, “Türkiye geçmişte olduğu gibi gelecekte de zor günlerinde İranlı kardeşlerimizin yanında olmayı sürdürecektir” ifadelerini kullandı.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli de İran Milli Günü vesilesiyle İran halkını tebrik etti. Pakdemirli, Türkiye ve İran arasındaki ilişkilerin gücünün tarihi ve kültürel insani bağlardan beslendiğinin altını çizerek, iki ülke ve halkının dostane ilişkilerinin istikrarına dikkat çekerek, “Tüm komşularımız gibi İran’ı da huzur ve istikrar içinde, halkının refahı artan bir ülke olarak görmek istiyoruz. Türkiye geçmişte olduğu gibi gelecekte de zor günlerinde İranlı kardeşlerimizin yanında olmayı sürdürecektir” dedi.