Görüş ve Düşünce ABD'nin gizli oyunu!ID:52572
Yayınlanma:
12 Şub 20

"Türkiye’nin Suriye’ye müdahale etmesi gerekiyor"

Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, ABD’nin Suriye planını 2012 yılında deşifre etti. Asiltürk "ABD'nin hazırladığı plana göre, Suriye'ye Türkiye'nin müdahale etmesi gerekiyor..." dedi.

Suriye'nin İdlip kentindeki Türk gözlem noktasına rejim güçlerince yapılan saldırıda askerlerimizin şehit edilmesi sonrası Türkiye’nin bu duruma nasıl karşılık vereceği merakla bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yaptığı konuşmada Türkiye'nin nasıl bir yol izleyeceğini bugün açıklayacağını ifade etmişti. Suriye'de tüm bu gelişmeler yaşanırken Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün 2012 yılında bir televizyon programındaki sözleri ortaya çıktı. Asiltürk, 8 yıl önce canlı yayında yaptığı konuşma adeta günümüze ışık tutuyor.
 
ABD’NİN ÇİRKİN SURİYE PLANI
 
Oğuzhan Asiltürk, Türkiye’yi piyon olarak gören emperyalist güçlerin kendi çıkarları doğrultusunda Türkiye’yi nasıl kullanmak istediğini gözler önüne serdi. Asiltürk konuşmasında, "ABD'nin hazırladığı plana göre, Türkiye'nin Suriye'ye müdahele etmesi gerekiyor..." dedi.
 
"SURİYE'YE TÜRKİYE'NİN MÜDAHALE ETMESİ GEREKİYOR"
 
Asiltürk’ün uyarı niteliğindeki konuşmasında “Amerika’nın hazırladığı plana göre Suriye’ye Türkiye’nin müdahale etmesi lazım ki NATO girebilsin. Rusya savaş gemilerini gönderdi. Çin net olarak karşı çıkıyor. NATO anladı ki kendisi Libya’daki gibi Irak’taki gibi bir müdahale yapamayacak. Ne olması lazım? NATO sözleşmesine göre NATO üyesi ülkelerden bir tanesi NATO üyesi olmayan bir ülkeyle çatışırsa NATO o ülkeye müdahale edebilir.” ifadelerini kullanmıştı.
 
Asiltürk mevcut tehlikeyle ilgili tarihten de örnek verdiği programda, hükümet istemese bile ABD’nin Adriyatik’te bizim bir gemimizi batırırken “Sarhoş asker yanlışlıkla düğmeye bastı” gibi bir bahane üretilerek Türkiye’nin Suriye’ye müdahaleye zorlanabileceğini ifade etmişti.