Kudüs Günü 2020 Kudüs, bir İslam şehridir ve öyle kalmaya devam edecekID:57366
Yayınlanma:
23 May 20

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Dünya Kudüs Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Karamollaoğlu, mesajında Kudüs’ün Müslümanların ilk kıblesi, İsra ve Miraç hadisesinin kalbi olduğunu hatırlatarak, “Bizim için üç mukaddes şehirden birisidir. Ne yazık ki bugün; Kudüs, İsrail işgali altında mahzun ve mağdurdur. Bu sebeple öncelikle herkes bilsin ki, Kudüs bir İslam şehridir ve öyle kalmaya devam edecektir. Kudüs, sadece İslam dünyasının değil, bütün insanlığın onur ve namusudur” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Dünya Kudüs Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Karamollaoğlu mesajında Kudüs’ün Müslümanların ilk kıblesi, İsra ve Miraç hadisesinin kalbi olduğunu hatırlatarak, “Bizim için üç mukaddes şehirden birisidir. Ne yazık ki bugün; Kudüs, İsrail işgali altında mahzun ve mağdurdur. Bu sebeple öncelikle herkes bilsin ki, Kudüs bir İslam şehridir ve öyle kalmaya devam edecektir. Kudüs, sadece İslam Dünyası’nın değil, bütün insanlığın onur ve namusudur” dedi. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Dünya Kudüs Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Karamollaoğlu mesajında Kudüs’ün Müslümanların ilk kıblesi olduğunu hatırlatarak, “İsra ve Miraç hadisesinin kalbidir. Bizim için üç mukaddes şehirden birisidir. Ne yazık ki bugün; Kudüs, İsrail işgali altında mahzun ve mağdurdur. Bu sebeple öncelikle herkes bilsin ki, Kudüs bir İslam şehridir ve öyle kalmaya devam edecektir. Nitekim İslam’ın bütün insanlığı kucaklayan evrensel değerlerinin hakim olduğu dönemlerde,  Kudüs her kesimin inancını özgürce yaşadığı, barışın ve hoşgörünün adresi olmuştur. Kudüs, sadece İslam dünyasının değil, bütün insanlığın onur ve namusudur” dedi.

İSRAİL, KINAMADAN, BİLDİRİDEN DEĞİL, SADECE GÜÇTEN VE YAPTIRIMDAN ANLAR

Karamollaoğlu, bütün İslam dünyasının önceliğinin Kudüs’ün özgürlüğüne kavuşturulması olması gerektiğini belirterek, mesajında şunları kaydetti: “Bu sebeple İslam ülkeleri, mevcut bütün ihtilaf ve ayrılıkları bir kenara bırakıp, Kudüs davası etrafında birleşmelidir. Siyonizm’in küresel ve bölgesel hedeflerine ulaşmaması için var gücümüzle çalışmalı, elimizden gelen gayreti ortaya koymalıyız. Bilmeliyiz ki, İsrail, kınamadan, bildiriden değil, sadece güçten ve yaptırımdan anlar. Bunun için İslam dünyasının bir araya gelmesi, tercih değil bir zorunluluktur. D-8’lerin aktif ve etkili olduğu bir dünyada Siyonizm’in hedeflerine ulaşması mümkün olmayacaktır. D-8’ler İslam Birliği’nin nüvesi ve çekirdeğidir. Bundan dolayı, D-8’ler, bir an önce aktifleştirilmeli, bütün İslam dünyası, bir çatı altında toplanarak, özgür Kudüs için çaba sarf etmelidir.  Dünya Kudüs Günü vesilesi ile şunu ifade etmek isterim; bugüne kadar İsrail’in acımasız saldırılarına karşı muazzam bir Kudüs direnişi sergileyen Filistinli kardeşlerimizi ve Kudüs davasına gönül veren herkesi tebrik ediyorum.  Şehadete gülümseyerek giden ve Mescid-i Aksa için hayatını feda eden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İnanıyorum ki; zulme karşı direniş ve izzet kazanacak!”