Ortadoğu Irak'ın Salahattin Eyaletinde 10 Köy teröristlerdenTemizlendiID:57904
Yayınlanma:
04 Haz 20

Irak Haşdi Şabi Örgütü " Irak Kahramanları" isimli operasyonun devam ettiğini ve onlarca köyün Salahattin eyaletinin Güney Doğusunda terör unsurlarından temizlendiğini belirtti.

El Malume haber ajansının haberine göre Irak Haşdi Şabi Örgütü  bir bildiri yayımlayarak şu açıklamalara yer verdi:  " Haşdi Şabi, Ordu, federal polis, özel kuvvetler ve hava kuvvetlerinden oluşan ortak güçler  bu gün  Salahattin eyaletinde  Saligo, Ercan, Tel Hanes, Setukan ve Cuveydan isimli köyleri terörist kalıntılardan kurtardı. "

Irak'ın Doğusundaki Diyali eyaletinde bulunan Haşdi Şabi birinci  tugayı ise  bu tugaya bağlı güçlerin   bu eyaletin 50 kilometre karesini teröristlerden kurtardığını belirtti. 

Diyali eyaletindeki Haşdi Şabi güçleri komutanı Talib Musevi ise   Hamzeyn dağlarında Irak Kahramanları operasyonu dahilinde harekatın başladığını ve  bölgenin temizlendiğini belirtti. 

Irak Kahramanları  operasyonu  Salı günü itibarı ile  Irak başbakanı Mustafa El Kazımi'nin Kerkük'e ziyareti ile  bu eyaletin ayrıca komşu eyaletlerinin teröristlerden temizlenmesi amacı ile  başlatılmıştır.