Yemen Bölge Ülkeleri Amerika'yla Mücadele İçin Birleşmek ZorundadırID:59976
Yayınlanma:
26 Tem 20

Yemen Ensarullah Hareketi Sözcüsü, ABD savaş uçaklarının İran yolcu uçağını taciz girişimini kışkırtıcı bir eylem olarak nitelendirerek, bölgedeki tüm ulusların ABD ile mücadele etmek için birleşmesi gerektiğini vurguladı.

Yemen Ensarullah Hareketi Sözcüsü Muhammed Abdüsselam Cumartesi günü, ABD savaş uçaklarının İran yolcu uçağına yaptığı saldırıyı şiddetle kınadı. 

Ensarullah Hareketi Sözcüsü konuyla ilgili olarak şunları söyledi: ‘ABD'nin İran yolcu uçağına karşı kışkırtıcı operasyonunu ve Suriye’nin egemenliğini ihlal etmesini şiddetle kınıyoruz. 

Bölge halkı, küstah Amerika ile mücadele etmek için duruşlarını göstermelidir. Amerika, istisnasız herkes için bir tehdittir sayılmaktadır. 

Ensarullah Hareketi Sözcüsünün açıklamaları, Perşembe günü Suriye hava sahasında İran’a ait bir yolcu uçağını taciz eden iki Amerikan savaş uçağına atıftı. Beyrut havaalanına giden bir İran yolcu uçağına iki Amerika savaş uçağı yaklaşarak pilotu aniden irtifayı düşürmeye zorladı ve bu durum çok sayıda yolcunun yaralanmasına neden oldu.