Yemen Ensarullah: Müslümanlar Suudi cinayetlerini engellemeliID:60249
Yayınlanma:
31 Tem 20

Yemen Ensarullah hareketi genel sekreteri dün Kurban bayramı münasebeti ile konuşmasında tüm Müslümanlara seslenerek, Suudi rejim cinayetlerinin devam etmesini engellemelerini istedi.

Muhabirimizin bildirdiğine göre Abdulmelik Bedreddin Husi kurban bayramını Yemen halkı ve İslam ümmetine tebrik ederek, bu yıl bayramın, Müslüman ülkeler için hac mevsiminin durması ve "sembolik bir etkinliğe" dönüşmesi gibi İslam ümmeti için bir çok olayın yaşandığı bir dönemde kutlandığını ifade etti.
Ensarullah genel sekreteri Suudilerin korona salgını bahanesi ile bu yıl hac merasimine kısıtlamalar getirmesinin "yasa dışı bir eylem" olduğuna işaretle, bunun İslam dininin en önemli erkanlarından biri hakkında Suudilerin işlediği "büyük cinayet" olduğunu söyledi.
Husi Suudi rejimin bir diğer büyük cinayetinin mazlum Yemen halkına kalleşçe saldırısı olduğuna işaretle, "saldırgan Suudi koalisyon saldırılarının Amerikalılar ve Siyonistlerin denetimi ile yapıldığını" ifade etti.
Suudi Arabistan ve müttefiklerinin Yemen'e saldırıları sonucu şimdiye kadar en az 16 bin kişinin ölümüne, on binlercesinin yaralanması ve milyonlarcasının da avare olmasına sebep olmuştur./