Afrika Mısır meclisi Suriye'ye asker göndermeyi tekzip ettiID:60253
Yayınlanma:
31 Tem 20

Mısır parlamentosu Suriye'ye her türlü askeri güç gönderme ve teröristlere desteği, ayrıca bu bağlamda Türkiye'nin iddialarını tekzip etti.

Russia Today'in verdiği habere göre Mısır milletvekillerinden Mustafa Bakeri ülke dışına her türlü askeri sevkiyatın önce meclis tarafından onaylanması gerektiğini belirtti.
Bakeri yaptığı açıklamada "AA'nın benzer haberlerle Türkiye'nin Libya'daki cinayetlerini örtbas etmeye çalıştığını" ifade etti.
Türkiye resmi haber çevreleri dün yaptıkları açıklamada, Mısır hükümetinin Suriye'ye askeri güç gönderdiğini duyurdu. Fakat Suriye'de insan hakları izleme örgütü bu haberin temelsiz olduğunu duyurdu.
AA'ı terörist grupları ılımlı ve aşırı olarak ikiye bölerek Mısır ordusunun Suriye'de aşırı teröristleri desteklemekte olduğunu iddia etti.
AA ayrıca Suriye'de güvenilir askeri kaynaklara dayandırdığı haberinde 150 askerin Hama askeri havaalanından Suriye'ye giriş yaparak Halep'in batısına yakın bölgede ve Seragib kentin yakınında güney etrafında konuşlandıklarını duyurdu.
AA'nın Mısır ordusunun Suriye'de aşırı teröristlere destek verdiğine dair haberi, Ankara'nın Nusra Cephesi teröristleri ile gizli ilişkileri olmakla defalarca suçlandığı bir dönemde gündeme geliyor.