Filistin Siyonist İsrail'de halkın yüzde 71'i Netanyahu'dan memnun değilID:60560
Yayınlanma:
07 Ağu 20

Terör rejimi İsrail'de Kanal13 televizyonunun yaptığı anket sonuçları halkın yüzde 71'nin Netanyahu hükümetinden memnun olmadığını gösterdi.

Katılımcıların geneli, Netanyahu hükümetinin korona virüs salgınına karşı mücadele ve iktisadi anlamda sınıfta kaldığı görüşündeler.

Bu arada İsrailliler, Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki limanda meydana gelen dev patlamanın bir benzerinin büyük kimyasal madde depolarının bulunduğu Hayfa limanında meydana gelmesinden endişe ediyor.

Siyonist rejim İsrail Çevre Koruma Bakanı Gila Gamliel, yerel 103 FM radyosuna yaptığı açıklamada, "Bizim Hayfa limanındaki tehlikeli kimyasal maddeleri kaldırmamız lazım." dedi.

Gamilel, 5 yıl içerisinde bu maddelerin kaldırılması ve 5 yıl da bu bölgenin temizlenmesini içeren bir plana ihtiyaç duyduklarını söyledi.

İsrail’in Kanal13 televizyonu gazetecilerinden Eli Levi de aynı radyoya yaptığı açıklamada, "Beyrut’ta yaşananları izleyenler burada, bunların Hayfa’da da olabileceğini anlar." dedi.

Levi, devasa yakıt tanklarının yanı sıra, limanda brom ve amonyak tanklarının da yer aldığına dikkati çekti.

Öte yandan İsrail’in Jerusalem Post gazetesinin Hayfa Çevre Araştırmaları Merkezi’ne dayandırdığı haberine göre, Hayfa limanındaki fabrikalarda 1500 tehlikeli alan ile 800 çeşit tehlikeli kimyasal madde bulunuyor.

Haberde, Lübnan’da meydana gelen olayın, tehlikeli maddelerin yerleşim yerlerinin yakınlarında yer almasının ne kadar riskli olduğunu ortaya koyduğuna dikkat çekilerek, bunun patlamaya ve yangına müsait fabrikaların bir önce kapatılması gerektiğine vurgu yapıldı.

Jerusalem Post'a göre, 2017 yılı itibarıyla Hayfa limanında 12 bin ton amonyak bulunuyor.