Yazarlar ÇAĞ'IN POPÜLER MESLEĞİ BEL' AMLIK..ID:62195
Yayınlanma:
07 Eyl 20

Ağacı çürüten içindeki kurtlardır, Müslümanlar öncelikle kendi içindeki Bel'amlığı bariz olan mezbelekleri temizlemedikçe pratiklerini idealite olarak kitlelere sunmadıkları sürece lafla pilav pişiremezler,

Bütün düşünce ve inanç sistemlerini en çok tehdit eden Münafık, Opürtonist, revizyonist ve Oryantalistlerin ve ne oldukları herkesçe bilinmeyen bu gruplar hep Ahlak bilimcilerin kara kabusları olmuşlardır, oduna, Rüzgara ateşe, Suya, hükmeden peygamberlere bile Kafa tutan bu Bel'mlar'ın en büyük sermayeleri hep halkın cehaleti olmuştur.

Nitekim Muaviye Danışman, dalkavuk ve Uşağı olan ve Bel'amlığı tescilli olan Amr bin As'a sorar, Ali'nin Zülfikarından daha keskin bir silah bilir misin? Amr evet "Halkın cehaleti"

Nitekim yakın zamanda İmam Humeyni(ra)Filozof, devrimci ve Arif olan bu zat'a ilk diklenen akıldan ve dünya gerçeklerinden yoksun sözde Ayetullah unvanlı ve ruhani kılıklı Bel'mlar olmuştur.

İmam Hümeyni derki.

*Belamların sakallarını kesin, sarıklarını başlarından alın ki,halk onların gerçek yüzünü görsün."

Sorun halkın cehaleti ise çözüm Hz. Ali(as)" Halkı Bilinçlendirin bırakın onlar yolunu bulurlar. " İfadesi Siyaset sosyolojisini de ilgilendiren Psiko sosyal ölümsüz bir çözümlemedir.

Büyük usta Dr.Ali Şeriati(ra) onyıllar önce bir sosyal analizci olarak "Bu zamanda en karlı ticaret Din ticaretidir,. Çünkü, Sermayesi yalan, Müşterisi cahildir."

Ayrıca usta şunu der, "Dünyada kendisine en çok zulüm edilen kavram" ALLAH" kavramdır."

Keşke insanlar Allah'ın müntakim sıfatını idrak etseler belki o zaman bu kavram üzerinden Dini dünyaları ile takas etmekten vaz geçerler.

"Bir gün gelir ki, İnsanların bazılarının dünyaları düzende oldu mu, Dinlerinden Neyi kaybettiklerine önem vermezler." (Hz Muhammed sav)

"Kur'an okuyanların çoğalıp, Fakirlerin azalması, Emir sahiplerinin fazlalaşıp, Emin İnsanların azalması, yağmurların bollaşıp bitkilerin kıt olması kıyamet alametlerindendir." (Hz. Muhammed sav)

"Her şeye rağmen, Aptallığa karşı bir aşı geliştirilmedi.." (Albert Einstein)

Şair Fuzuli'ye sormuşlar,?

Sevmek mi daha önemli, sevilmek mi?

Cevap, Samimi değilse ikisi de Fuzuli.!

Ne diyelim, Hayat anlamsız müzikler eşliğinde devam ediyor. Bir gram ilim bin ton edebe muhtaçtır. Abdal yunusun dediği gibi," Gezdim Halep ile Şam'ı eyledim ilmi talep, Meğer ilim bir hiç imiş İLLA EDEP illa edep." Edepli edebinden susar, edepsiz kendi susturduğunu zanneder.(İlim, ALİM, Cehalet, Zulmet makalemize bakın.)

• Tasavvufa bir bakınız! Allah'a âşıkane tapınmada özgür bir coşkuydu önceleri. Tek renklilik, riyasızlık, her türlü düzene, geleneğe, bağa, görünüşü ön plana çıkarmaya ve taassuba karşı bir başkaldırıydı.

Sonra, bu aynı şeyler, yönetsel bir örgüt, yasal, resmi bir yapı olur. Sonra kurumlaşır ve tekke olur. Üniforma, özel bir nişan, belirlenmiş duruş ve tavırlar, şeyh, mürit, kutup, halife, başkan, genel müdür, binlerce ıvır zıvır! Yani HİÇ !

Karmaşık, ruhsuz, hararetsiz ve hareketsiz büyük bir gövde! Yemek için geniş bir MİDE, Köle sahipliği ve amaçtan yoksun biçare köleler, Yalan dünya için yalancıların üretim merkezleri olmuşlar.

Bu merkezlerde eşeklik ağır bir yük, sahipleri için ucuz hayvan pazarları oluşmuş.

Hindistan'a gidenler fakirliği ve sefaleti çok yakinen bilirler. Bazı kareler Türkiye'de toplumunda benzerdir.

Bu kadar acınası durum karşısında insanlar neden tepki göstermiyor diye Guwahati üniversitesindeki bir akademisyene sordum. Bana verdiği cevap şuydu:

Burada insanlar genelde reenkarnasyona inanır. Bu inanca göre yaşadıkları hayattan memnun olmaları gerekiyor. Şayet memnun olmaz şikayetçi olurlarsa bir sonraki hayatta daha düşük, daha sefil hayat yaşayacaklarına inanıyorlar.

İkinci yaşamlarına fare, böcek gibi haşere olarak devam etmekten korkuyorlar. Hayatlarından memnun olur, şikayetçi olmazlarsa bir sonraki hayatlarında üst kasta geçeceklerini, daha konforlu hayat süreceklerini düşünüyorlar.

O nedenledir ki insanlar, hayatlarını kabullenip şikayetçi olmuyorlar.

Ne diyelim, Cehalet tedavisi zor, ağır bir beyin felci ve insani bir hastalıktır.

Sonuç, Mantık açık ve nettir, Kitapsız bilgin olanın, Sermayesiz zengin olanın Rehberi şeytan olmuştur.!?