Yemen Aden'de Emirlikler ve İsrail karşıtı gösteriID:62553
Yayınlanma:
13 Eyl 20

Yemen’in güney vilayetlerinde, Sokotra adasındaki İsrail varlığına ve BAE işgaline karşı öfkeli gösteriler düzenleniyor.

Unews’in haberine göre, bugün öğleden sonra, Yemen’in Aden vilayetine bağlı Tevahi ilçesinde, İsrail'in Sokotra'daki varlığını protesto etmek ve Siyonist rejimle normalleşmeyi kınamak için kitlesel gösteri düzenlendi.

Tevahi otobüs terminalinde toplanan göstericiler, Siyonist varlığı ve Sokotra adasını işgal eden Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile İsrail’in adada askeri üsler kurmasını protesto eden sloganlar attılar. Filistin ve Güney Yemen bayrakları taşıyan göstericiler, İsrail bayrağı ve BAE veliaht Prensi Muhammed bin Zayid’in posterlerini de yaktılar.

Göstericiler, İsrail'in Yemen adaları ve denizlerindeki varlığını reddettiklerini ve BAE ve Bahreyn'in siyonist varlıkla normalleşmesini kınadıklarını ifade eden sloganlar attılar.

Yemen’in güney vilayetlerinde son günlerde, Sokotra adasındaki İsrail varlığına ve adadaki BAE işgaline karşı öfkeli gösteriler yapılması dikkat çekiyor. Aden'de daha önce de arka arkaya üç gün süren yürüyüşler yapılmış, Abyan vilayetindeki Zencibar ve Mahfad ilçelerinde de gösteriler düzenlenmişti.