Sağlık Göğüs Büyültme Hareketleri: Evde Hangi Göğüs Büyültme Hareketleri Yapılabilir? Evde Yapılabilecek EgzersizlerID:65449
Yayınlanma:
28 Eki 20

Pek çok kadın göğüslerinin küçük olmasından şikayetçi. Özellikle bu hem görünüm olarak kötü bir etki yaratmakta hem de bununla beraber özgüven kaybı oluşturmaktadır. Aynı zamanda sağlık açısından da çok küçük göğüslerin belli bir oranda büyümesi önemlidir. Bu konuda yapılabilecek belli başlı bazı yöntemler bulunmaktadır.

Özellikle göğüs büyütme hareketleri tamamen doğal yöntem ile beraber, sağlıklı şekilde göğüslerin istenilen olgunluğa ulaşmasına fırsat verebiliyor. Günümüzde bu konuda birçok kişi ameliyat yerine doğal yöntemleri uygulamakta ve özel egzersiz hareketleri göğüslerini büyütmek için değerlendirmektedir.

Evde Hangi Göğüs Büyütme Hareketleri Yapılabilir?

Göğüs büyütme hareketlerini gerçekleştirirken en önemli husus şüphesiz doğru kas gruplarını çalıştırmaktır. Özellikle görevi ve fonksiyonel yapısı itibariyle göğüsler yağ dokusu ile kaplı olduğu için, mutlaka ‘protektoral’ kas grubunu çalıştırılması gerekir. Bunu sağlayabilecek ve evde yapılabilecek birçok değişik göğüs büyütme hareketi bulunuyor.

- Wall-Up (Dİkey şınav)
- Flys
- Rotation Push-Up (Dönerek şınav)
- Elevated Push-Up (Asansör şınavı)
- Chest Dips

Tüm bu hareketler herhangi bir alete gerek olmadan evde rahatlıkla yapılabilecek egzersizlerdir. Üstelik gün içerisinde düzenli şekilde yapıldığı takdirde, belli bir zaman içerisinde göğüs kasları gelişmekte ve büyümektedir. Böylece arzu edilen dolgunluğa daha kısa bir zaman içerisinde ulaşmak mümkün hale gelebilir.

Evde Yapılabilecek Egzersizler

Günümüzde evde yapılabilecek birçok farklı egzersiz sayesinde, göğüsleri istenilen boyda taşımak mümkün. Özellikle görevi gereği daha çok yağdan oluşan göğüs kısmında, mutlaka doğru kasların çalıştırması gerekmektedir. Bu da yapılacak özel egzersiz ve hareketlere bağlıdır. Belirlenmiş setler dahilinde ve tekrar üzerinden yapılarak, göğüsler istenilen dolgunluğa ve boyuta ulaştırılabilir. Tabii bu setleri ve tekrarları yaparken her kadın kendi gücüne göre bunu ele alabilir. Böylece zaman içerisinde setleri ve tekrarları artırmak suretiyle, hareketleri daha aktif hale getirmek mümkündür.

Evde Göğüs Büyütme Hareketi ile Ameliyatsız Çözüm

Spor, insan vücut yapısına tamamen doğal yöntemler ile harika bir şekil alma imkanı vermektedir. Özellikle her bireyin kendi vücut yapısına uygun şekilde gerçekleştirebileceği evde göğüs büyütme hareketleri, tamamen doğal bir yöntem altında dolgun ve büyük göğüsleri ulaşma şansı tanıyor. Her ne kadar çok yüksek olmasa bile belli bir miktarda göğüsleri büyütmek mümkün.

Göğüslerin çevresini saran yağ dokusu önemli oranda azalmakta ve bölgedeki kaslar gelişerek daha dolgun bir hale gelmektedir. Üstelik bu yöntem sayesinde süt bezleri korunmakta ve ileride hamilelik durumunda sağlıklı bir süreç elde edilebilmektedir. Bu sebepten dolayı ameliyatsız şekilde ve evde göğüs büyütme hareketleri gerçekleştirmek, doğal yöntem üzerinden sağlıklı bir fırsat sunuyor.

Evde Yapılabilecek Göğüs Hareketleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Belirlenmiş olan kurallara bağlı kalmak suretiyle düzenli yapılabilecek göğüs hareketleri sayesinde, dolgun ve büyük göğüslere sahip olunabilir.

- Hareketleri mutlaka hafta içerisinde iki veya üç kez uygulamak gerekir.
- Egzersizler yapıldıktan sonra 24 saat ya da 48 saat gibi bir zamanın geçmesi beklenmelidir.
- Verilen hareketler arka arkaya tekrar şekilde yapılmalıdır. (Bir dakika kadar dinlenmek mümkündür.)
- Farklı hareketlere geçiş esnasında arada 2 dakika süre bırakmak gerekir.
- Tüm egzersizler eksiksiz ve tam bir şekilde yapılmalıdır.

Bu uygulamalara dikkat etmek suretiyle sağlıklı bir şekilde göğüsler istenilen dolgunluğa, dik görüntüye ve büyüklüğe ulaşabilir. Çünkü yapılan bu egzersizler ve hareketler sayesinde göğüs bölgesinde bulunan protektoral kaslar harekete geçer. Bu da zaman içerisinde kas artışına olanak tanınmakta ve göğüslerin istenen boyutlara ulaşmasına fırsat vermektedir.

Hem Kadın Hem de Erkekler İçin Evde Yapılacak Göğüs Büyütme Hareketleri

Yukarıda verilmiş olan tüm hareketler göğüs büyütme konusunda hem erkekler hem de kadınların kullanabileceği yöntemlerdir. Özellikle bu hareketler göğüslerin farklı bölgelerine harekete geçirirken, sağlıklı ve güvenli bir çalışma imkanı tanıyor. Kendinizi fazla zorlamadan günün farklı zaman dilimlerinde bu hareketleri uygulamanız mümkün. Ortalama her hareketi 10 kez tekrar etmek suretiyle, daha hacimli, güzel bir görünüme sahip büyük ve dolgun göğüslere sahip olunabilir.

Göğüs Büyütmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Özellikle doğal yöntemlerle göğüs büyütmek için, mutlaka düzenli olarak egzersiz hareketlerini yapmak gerekmektedir. Tabii aynı zamanda Sağlıklı beslenmek, düzenli uyku ve yine gün içerisinde hafif tempoda yürüyüş veya koşu büyük bir öneme sahiptir.