Türkiye Süleyman Soylu koronavirüse mi yakalandı?ID:65599
Yayınlanma:
31 Eki 20

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun İzmir depreminin ardından bölgede görüntülerde yer almaması dikkatlerden kaçmadı. Soylu'nun koronavirüs testinin pozitif çıktığı ileri sürüldü.

Daha önce Elazığ depreminde hızla bölgeye giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dün İzmir'de meydana gelen depremin ardından bölgede görüntülerde yer almaması sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekti. 

Deprem bölgesinde görülmeyen Süleyman Soylu'nun nerede olduğu merak konusu oldu. 

SÜLEYMAN SOYLU KORONAVİRÜSE Mİ YAKALANDI?

Oda TV ise deprem bölgesinde olmayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve karantinada olduğu için İzmir'de depremzedelerin yanına gidemediğini iddia etti.

Soylu'nun ailesinin de korona virüse yakalandığını yazan Oda TV, Soylu'nun yakınlarına "Çok gitmek istiyorum ancak hastalığım nedeniyle gidemiyorum" dediğini ifade etti. 

Şimdi ise akıllardaki soru Süleyman Soylu koronavirüse mi yakalandı? oldu. Konuyla ilgili henüz İçişleri Bakanlığı kaynaklarından bir açıklama yapılmadı. Soylu, 18 saat önce sosyal medya hesabından, "İzmir'deki vatandaşlarımızdan ricamız, lütfen araçlarınızı kullanmayınız. Çadır, battaniye, seyyar mutfak, hastane, her türlü imkanımız mevcut, ekiplerimiz işlerinin başında. Tek ihtiyacımız YOL Lütfen yolları, müdahale ekiplerimize bırakınız." paylaşımında bulundu. 

Öte yandan söz konusu haber sitesi, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın da virüse yakalandığı ileri sürdü.