Türkiye Mehmet Metiner: Alaattin Çakıcı mert, delikanlı bir adamID:66733
Yayınlanma:
19 Kas 20

Eski AK Parti milletvekili Mehmet Metiner, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’yı 'özü sözü bir olan mert, delikanlı bir adam' sözleriyle övdü.

AK Partili Mehmet Metiner, Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te hazırlayıp sunduğu Tarafsız Bölge'ye katıldı. Metiner programda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yazdığı tehdit mektubuyla gündem olan Çakıcı hakkında açıklama yaptı. 

"Gıyaben tanıdığım Alaattin Çakıcı özü sözü bir olan mert, delikanlı bir adam" diyen Metiner sözlerini şöyle sürdürdü: "Kılıçdaroğlu’nun tartışma açması doğru değildir. Sayın Bahçeli’nin verdiği cevap bence Türk milliyetçisi bir dava liderine yakışan bir cevaptır. Çünkü bir ülkücü şehidin oğlundan bahsediyoruz.”  

Metiner, Ahmet Hakan'ın mektuptaki bazı ifadeleri hatırlatması üzerine ise "Hangi anlamda kazığa oturturum diyor, o bir tehdit midir? Belki kendisine sorarsanız akıllı olmanın beraberinde getirdiği bir şey olabilir. İlla bunu bir tehdit olarak algılamamak lazım. İfade hoş olmayabilir, yanlış olabilir ama bunu bir tehdit biçiminde yorumlamanın da zoraki bir yorumlama olduğu kanaatini taşıyorum. Kazığa oturturum lafını belki... Hangi anlamda kullanıyor bakmak lazım, bunu bir tehdit olarak algılamamak lazım" ifadelerini kullandı.