Bilim ve Teknoloji Rights Manager neler sunuyor?ID:66833
Yayınlanma:
20 Kas 20

Facebook ve Instagram’ın yeni Rights Manager aracı, içerik oluşturucuların platformdaki içeriklerini korumalarına yardımcı olacak.

Facebook, Facebook, Instagram ve Facebook’taki içerik oluşturucular için Rights Manager adlı yeni bir araç geliştirdi. Bununla, her iki platformdaki içerik oluşturucular, kendi içeriklerini yönetmek ve korumak için yönetici ve iş akışı araçlarına erişebilir.

Facebook ve Instagram’da oluşturulan orijinal içerik miktarı son zamanlarda fazlasıyla bir şekilde arttığı için bu araca artık ihtiyaç duyuldu. İçerik oluşturucuların içeriklerinin yetkisiz bir şekilde kullanılmamasını sağlamalarına yardımcı olabilecek bu araç sunduğu özellikler ile dikkat çekiyor.

Korunan içeriğe karşı yeni eşleşmeleri belirleyebilirsiniz.

Rights Manager’ın kontrol paneli, bir yayıncının yüklediği referans dosyaları ve canlı video ile Canlı videolar dahil tüm yeni eşleşmeleri gösterir.

Telif hakkıyla korunan içeriklerini kullanmalarına izin vermek için belirli Sayfaları veya profilleri beyaz listeye ekleyebilirsiniz.

Yayıncılar, korunan içeriklerini olası ihlal açısından izlenmeden yayınlama izni olan Sayfaları veya profilleri belirleyebilir.

Yeni Rights Manager API ile referans kitaplıklarını geniş ölçekte koruyabilirsiniz.

Facebook üzerinden yönetme, izleme ve korumada desteklemesine olanak tanıyan yeni bir API ekleniyor.

Her iki platformdaki yayıncılar, bugünden itibaren Rights Manager’a erişim için başvurabilecek.