Filistin İsrail ordusunun İran'la savaşa hazır olduğu haberi yalanlandıID:67216
Yayınlanma:
27 Kas 20

Siyonist İsrail'in bir medya kuruluşu, bu rejim ordusunun yeni ABD başkanı göreve başlamadan önce İran'la savaşa hazırlanma emri almadığını bildirdi.

İRNA'ya göre; terör rejimi İsrail ordusunun İran'la savaşa hazır olduğu haberini reddeden haber sitesi 'İsrail Defenc', İsrail medyasında yer alan bu tür şayiaların ABD seçim çatışmasından kaynaklandığını ve bu durumun yakında İsrail'e kadar uzanacağını bildirdi.

Siyonist İsrail'in sözkonusu medyası, İsrail ile İran arasındaki savaşın ABD Temsilciler Meclisi ve ABD Senatosunun onayını gerektirdiğini ve de böyle bir durumu Trump'ın başaramayacağını belirterek, İran'a herhangi bir saldırının, İran tarafından İsrail ve ABD Fars körfezindeki üslerine ve askeri mevzilerinin füze saldırısına uğramasına neden olacağını bildirdi.

Bazı ABD medya kuruluşları geçtiğimiz günlerde İsrail ordusunun Joe Biden'ın 20 Ocak'ta iktidara gelmeden önce İran'la savaşa hazırlanma emri aldığını iddia etti.

Bu arada İranlı yetkililer ise herhangi bir askeri girişime İran'ın kesin ve çok sert misilleme ile cevap vereceğini bildirdiler.