Suriye Suriye'nin Haseke kentinde bomba yüklü araç infilak ettiID:67290
Yayınlanma:
28 Kas 20

Haber kaynakları, Suriye'nin kuzeydoğusundaki Haseke'de bomba yerleştirilmiş bir araçta patlama meydana geldiğini bildirdiler.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Cuma günü Haseke'de Türkiye bağlantılı Ahrar'ul Şarkiye terör örgütünün kontrol noktasında bomba yerleştirilmiş bir aracın patladığını ve üç teröristin öldüğünü ve beş kişinin de yaralandığını bildirdi.

Çarşamba günü de Suriye'nin kuzeyindeki Halep eyaletinin Afrin bölgesinde meydana gelen patlamada çok sayıda kişi ölmüş ve yaralanmıştı. Afrin halihazırda Türkiye ordusunun desteğindeki teröristlerin işgalinde bulunuyor. 

Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye'ye bağlı terörist unsurlar, Suriye'nin kuzey ve kuzeydoğusundaki yasadışı olarak varlığını sürdürürken, bu güçler başta petrol olmak üzere ülkenin kaynaklarını yağmalamaktalar. 

Suriye hükümeti, ABD ve terörist unsurlarının, Suriye'nin doğusunda ve kuzeydoğusunda  ülkenin petrolünü yağmalamanın dışında bir amacı olmadığını ve bölgeyi terk etmesi gerektiğini defalarca vurgulamış olsa da ABD, uluslararası kanunları çiğnemeye devam ediyor.