İran Zarif İran'a karşı yürütülen psikolojik savaşı anlattıID:67459
Yayınlanma:
01 Ara 20

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Instagram'da ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Batı Asya bölgesine acil ziyaretleri, Suudi Arabistan'daki üçlü toplantı ve siyonist rejim İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun açıklamaları, gerginlik ve yıkım yaratma girişimine işaretle, bunların İran'a yönelik zalimce yaptırımların ve gerginliğin kaldırılması için oluşturulan atmosferi yoketmenin en bariz göstergesi olduğunu söyledi.

Fars Haber Ajansı'na göre, İran dışişleri bakanı, Instagram sayfasında İran'a karşı iki istihbarat karşıtı kampanya ve psikolojik savaşı anlattı ve bu günlerde başarısız olan politikanın kurucularının ve destekçilerinin İran'ın kahraman milletine azami baskı yapmaya çalıştığını duyurdu. Trump yönetiminin son günlerini, gerginlik yaratmak ve İran'a yönelik zalimce  yaptırımların kaldırılması için oluşan atmosferi yok etmek için çalıştığını bildirdi.

Zarif, İranlı nükleer ve savunma alanındaki bilim insanlarından Muhsin Fahrizade suikastına da atıfta bulunarak, bu terör eylemi ile aynı zamanda, Pompeo, Netanyahu ve Suudi Veliaht Muhammed bin Salman'ın boş kuruntularının gerçekleşmesi için hazırlanan psikolojik savaş ve karşı istihbarat planının tamamlanmaya çalışıldığını söyledi. 

Zarif, Pompeo'nun bölgeye acele seyahatlerinin, Suudi Arabistan'da üçlü bir görüşmenin ve Netanyahu'nun açıklamalarının, maalesef Cuma günü korkakça bir terör eylemi ve önde gelen bir İranlı bilim insanının şehadetiyle sonuçlanan bu komployu gösterdiğini kaydetti.