Yaşam Açlıktan ölümlerin önüne geçmek için "Yemen'e Un" kampanyası başladıID:67704
Yayınlanma:
06 Ara 20

Açlıktan ölüme karşı ot ve ağaç yapraklarını kaynatarak hayatta kalmaya çalışan mazlum Yemen halkı için her fırsatta yardıma koşan Avrupa Yetim-Der, Yemen'de açlıktan ölümlerin önüne geçebilmek için "Yemen'e Un' kampanyasını başlattı.

Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim-Der, "Yemen'e Un" Kampanyası ile mazlum Yemen halkı için yeni bir yardım çalışması daha başlattı. BM'nin, "Yemenliler açlık çekmiyor, açlıktan ölüyor" açıklaması, Yemen'deki insani krizin ulaştığı boyutu gözler önüne sererken bu ölümleri önleyebilmek için Avrupa Yetim-Der hayırseverlerin desteğiyle Yemenli mazlumlara "Un" ulaştıracak.

Dayatılan amansız savaşın neredeyse 6 yıldır sürdüğü, her türlü ambargo ve kuşatma ile adeta ölüme terkedilen Yemen halkı için Avrupa Yetim-Der yeni bir kampanya başlattı.

"Yemen'e Un Kampanyası"na destek vermek için hayırseverlere çağrıda bulunan Avrupa Yetim-Der, 20 € ile 50 kg'lık bir çuval Un'un bağışlanabileceği bilgisini paylaştı. Hedeflerinin ilk etapta 250 çuval un yardımı gerçekleştirmek olduğunu belirten kurum yetkilileri, açlıktan ölümlerin önüne geçebilmek için duyarlı herkesi sorumluluk almaya davet etti.

BM İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Mark Lowcock: ''Yemenliler açlık çekmiyor, açlıktan ölüyor ve özellikle herkes için yeterince yiyeceğin olduğu bir dünyada açlıktan ölmek acımasız, korkunç, acı veren ve onur kırıcı bir ölüm.'' dedi.

Kurum yetkilileri, "Savaşın yol açtığı açlık ve hastalık gibi etkenlerle kırılan Yemen halkına imkanlarımız çerçevesinde yardım etmek İslami ve insani sorumluluğumuzdur" hatırlatılmasında bulunularak hayırseverlere #YemeneUn kampanyasına katılma çağrısında bulunuldu.

Online Bağış:
https://avrupayetimder.com/spende/

Banka bağış bilgileri:
Alıcı: Avrupa Yetim-Der
IBAN
: DE16 6835 0048 0001 0931 78
BIC:   SKLODE66XXX

PayPal: info@yetim-der.eu

Resmi Web sayfası
www.avrupayetimder.com

info@avrupayetimder.com

Telefon
00 49 7623 71 777 30
00 49 157 739 606 19

Sosyal Medya
Facebbook:    https://www.facebook.com/avrupayetimder2011
Instagram:     https://www.instagram.com/avrupayetimder/
Twitter:         https://twitter.com/AvrupaYetimder