İran Serdar Süleymani; Uluslararası terörle mücadele kahramanıID:69065
Yayınlanma:
02 Oca 21

Bugün 2 Ocak 2021’e denk gelen hş. 13 Dey 1399, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı General Hac Kasım Süleymani’nin şehadet yıldönümü.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı şehit General Kasım Süleymani 3 Ocak 2020’de Iraklı yetkililerin resmi daveti üzerine bu ülkeyi ziyaret ettiği sırada, Haşdi Şabi Komutanı Ebu Mehdi Mühendis ve 8 silah arkadaşı ile birlikte ve Amerika Başkanı Donald Trump’ın doğrutan talimatı üzerine ABD terör ordusunun Bağdat havaalanına yakın bir noktada düzenlediği suikastte şehit düştü.

Seyyid-i Şüheda lakabı ile lakaplandırılan şehit General Süleymani bereketli ömrü boyunca İslam ordusunun kumandanı sıfatı ile ve milliyetlere bakmaksızın İslam ve Kur'an'ı Kerim’i yüceltmek üzere Müslüman mazlum milletleri savunma uğruna çaba harcadı.

Şehit Süleymani Kudüs Gücü Komutanı olarak ayrıca Irak ve Suriye’de tekfirci IŞİD terör örgütünü yok etmekte önemli rol ifa etti ve uzun yıllar bu ülkelerde gönüllü halk seferberliğini organize ederek bu ülkelere istikrar, huzur ve güven armağan etti.

İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, General Süleymani şehit düşünce yayımladığı mesajda şöyle dedi:

Uzun yıllar şeytanlar ve alemin şer odakları ile ihlaslı ve cesurca mücadele eden ve Allah yolunda şehadet arzusunun ardından, sonunda sevgili Süleymani bu yüce makama nail oldu ve onun pak ve temiz kanı yeryüzünün en acımasız zümresi tarafından akıtıldı.

Ayetullah Hamanei mesajında, şehit Süleymani direniş ekseninin uluslararası çehresi olduğunu ve direnişe gönül veren herkes onun kanının intikamını almak istediğini belirterek şöyle ekledi:

Tüm dostlar ve yine tüm düşmanlar, direniş cihadı ayrı bir azim ve irade ile devam edeceğini ve bu mübarek yolun mücahitlerinin zaferi kesin olduğunu bilmelidir. İran milleti yüce makamı olan şehit serdar Kasım Süleymani’yi ve şehit silah arkadaşlarını ve özellikle İslam’ın büyük mücahidi şehit Ebu Mehdi Mühendis’i saygı ile anmaya devam edecektir.