Suriye Suriye Müftüsü Şeyh Hasun'dan, Şehit Süleymani'nin misyonuna vurguID:69113
Yayınlanma:
03 Oca 21

Gözünüzü açın iyi bakın Kasım Süleymani hakikatleri taksim edip insanlara şunu anlattı ve dedi ki ben kendi toprağımda şehit olmadım Irakta şehit edildim. Şehit Müğniye ülkesinde değil Suriye'de şehit düştü. Dmek istediler ki, Suriye ve Irak Kudüs'ün bir rüknüdür.

Suriye müftüsü şeyh Hasun el-Alemin arapça yayınına İran'da verdiği röportajda; ”Bugün dünyaya şu mesajı veriyoruz ki, Şehid Kasım Süleymani, kendi memleketi olan İrandan, Irak’a, Suriye'ye, Lübnan’a ve Gazzeye kendi mezhebi ve şahsi fikirlerini yaymak için gelmedi. O ümmet ve vahdet düşüncesinden dolayı memleketinden çıktı.. Ve beşerin çizdiği sınırlar, onun başka coğrafyalarda yaşayan Müslümanların yardımına koşmasına engel olmadı.. Ve O şu mesajı verdi; ”Eğer ilk kıblemizin olduğu Filistini (ümmet olarak) mudafa için gerçekten mücadele etmiş olsaydık orayı kurtarmış olurduk.” Şu an Kasım Süleymani aramızda yok ama, İran milleti İslam beldelerine şu mesajı verdi;” Ey İslam Ümmeti'nin evlatları, bizim kanımız sizlerin kanına karıştı ve ”Kasım Süleymaninin ruhu sizin beldelerinizden cennete uçtu..”

Ve islam ümmeti filistinin kurtuluşu için BM’den diğer kuruluşlardan yardım istemekle olmaz. Bizde Hac Kasım gibi filistinin yanında durmalıyız. Ve Onun Irakta duruşu ABDnin çıkmasına sebep olmuştur,onun Lübnandaki duruşu İsrailin çıkmasına sebep olmuştur… (Ajanslar)