Politika Akşener'den Erdoğan'a tepki! "Bir saniyecik cumhurbaşkanı ol"ID:69544
Yayınlanma:
12 Oca 21

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "sözde Cumhurbaşkanı" tartışması üzerinden oluşturulan gündemin doğru olmadığını söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, siyaset gündemindeki "sözde Cumhurbaşkanı" tartışmasına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Ülkenin asıl gündeminin ekonomi olduğunu belirten Akşener, "Biz İYİ Parti olarak bu gündemi reddediyoruz. Bu gündem esnafın, basın emekçilerinin gündemini anlatmıyor. Bu pis, iğrenç dil dönüyor dolaşıyor sahibini vuruyor bumerang gibi" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tarafsız bir şekilde hareket etmediğini belirten Akşener, "Bütün bunları başlatan, bu sert kötü iğrenç dili başlatan sayın Erdoğan'dır. Bir türlü Ak Parti Genel Başkanlığı'ndan sıyrılıp hepimizin Cumhurbaşkanı olmayı istemedi, yapmadı. Bu tespitten sonra şimdi herhalde bir 15-20 gün bu kavga devam eder" diye konuştu.

"SÖZ CUMHURBAŞKANI GÜNDEMİNİ REDDEDİYORUZ"

'Sözde Cumhurbaşkanı' tartışmaları üzerinden oluşturulan yapay gündemi kabul etmediğini dile getiren Akşener, "Türkiye'de bir algoritma var. FETÖ'cü, sonra darbe, sonra hain. Şimdi bir de bu algoritmanın içine sözde oldu. Etti 4 algoritma. Dön baba dönelim bunları konuşmaya devam edeceğiz. Biz İYİ Parti olarak bu gündemi reddediyoruz. Bu gündem esnafın, basın emekçilerinin gündemini anlatmıyor. Bu pis, iğrenç dil dönüyor dolaşıyor sahibini vuruyor bumerang gibi. Biz bunlarla ilgili hep konuştuk, ısrarla bu dili, bu tavrı reddetmeye devam edeceğiz ki sizleri konuşabilelim diye" şeklindeki ifadelere yer verdi 

"BİR SANİYECİK CUMHURBAŞKANI OL BE KARDEŞİM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ülke gündemiyle değil, AK Parti propagandası için sürekli konuştuğunu kaydeden Akşener, "Bir cumhurbaşkanı düşünün, AK Parti Genel Başkanlığını da bıraktı, 2 dakika pandemi, 20 dakika CHP'nin her bir kademedeki insanına bağırdı. Böyle bir pozisyonda bu ülke nasıl yönetilir? Seçilmiş cumhurbaşkanı eyvallah tersini söyleyen yok, 1 saniyecik cumhurbaşkanı ol be kardeşim. Dün AK Parti genel başkanı gibi de değildi, AK Parti'nin propagandadan sorumlu kişisi konumundaydı" değerlendirmesinde bulundu.