Suriye Suriye: Siyonist İsrail Suriye'deki teröristlerle irtibattaID:69637
Yayınlanma:
14 Oca 21

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Siyonistlerin Deyrizor'daki saldırılarına tepki göstererek, bu saldırıların teröristlerle koordinasyon ve mutabakat gösterdiğini belirtti.

Suriye Dışişleri Bakanlığı, BM Genel Sekreteri ve Güvenlik Konseyi Başkanı'na İsrail'in dün sabah Deyrizor iline düzenlediği saldırıyı kınayan bir mektup gönderdi.

Suriye Dışişleri Bakanlığı şu açıklamada bulundu: "Bu saldırılar ve eylemler ABD hükümeti ve sözde IŞİD karşıtı koalisyon tarafından destekleniyor ve ABD ile bazı paralı ülkelerin projelerinin uygulanması için açık ve kamusal bir koordinasyonun olduğunu gösteriyor."

Suriye Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in hava saldırılarının Suriye'nin farklı bölgelerindeki terörist grupların sivilleri öldüren ve yaralayan suçlarıyla aynı zamana denk geldiğini belirtti.

Şam, Siyonistlerin ve Suriye'ye düşman olan ülkelerin tekfiri terörizme ve bazı ayrılıkçı projelerin hayata geçirilmesine destek olmak için planlarını gerçekleştirmek için çok çalıştıklarını ifade etti.

Suriye Dışişleri Bakanlığı, dost ve müttefik ülkelerinin yardımıyla topraklarını geri alıp terörden kurtarmaya ve tahrip edilen bölgeleri yeniden inşa etmeye kararlı olduklarının altını çizdi.

Şam, Suriye halkının düşmanlarının hedeflerine ulaşmasına izin vermeyeceğini vurgulayarak, bugün işgal altındaki Golan'ı geri alıp teröre karşı zafer kazanmak için her zamankinden daha fazla kararlı olduklarını belirtti. (Ajanslar)