Yemen Ensarullah: ABD, Yemen halkının birinci düşmanıID:69965
Yayınlanma:
20 Oca 21

Ensarullah hareketinin siyasi ofisi, Yemen halkının ilk düşmanı olan ABD'nin doğrudan veya bölgesel paralı askerleri aracılığıyla Yemen'e karşı her türlü suçu işlediğini duyurdu.

El-Mesire kanalına göre, Ensarullah'ın Yemen siyasi bürosu ABD'nin Ensarullah hareketini  yaptırımlar listesine koyma kararına tepki göstererek, bu girişimin Yemen'e yönelik saldırganlığın aslında ABD'nin rolüyle gerçekleştiğini gösterdiğini vurguladı.

Yemen Ensarullahı, ABD'nin düşmanca hareketinin Ensarullah'ın tutumu ve istikrarını daha da güçlendireceğini ve ABD-Siyonist planlarına karşı istikrar sağlayacağını kaydetti.

ABD Hazine Bakanlığı önceki gün yaptırım listesine Yemen Ensarullah hareketinin yanı sıra bu hareketin üç ismini de ekledi.

ABD'nin Yemen Ensarullah hareketini terör listesine alma kararı, Suudi ve BAE'nin ABD ve İngiltere'nin yardımıyla birkaç Arap ülkesinden oluşan bir koalisyon şeklindeki saldırılarının şimdiye kadar on binlerce Yemenliyi öldürüp yaralaması ve milyonlarca yoksul vatandaşın yerinden edilmesiyle geldi.

Öte yandan dün ABD'nin 'Ensarullah' kararı Yemen'de protesto edildi. Yemen halkı, ABD'nin Ensarullah Hareketi'ni terör listesine alma kararını başkent Sana'daki ABD Büyükelçiliği binası önünde protesto etti.

Protesto gösterisi ABD’nin Ensarullah Hareketi'ni terör listesine alma kararına karşı bu hareketi desteklemek amacıyla düzenlendi. ‘ABD’ye ölüm’ ve ‘İsrail’e ölüm’ sloganları atan Yemenliler ayrıca ABD'den kararından vazgeçmesini istedi.