Dünya Siyonist İsrail'de Biden tesellisi! Erdoğan'dan önce Netanyahu'yu aradıID:71818
Yayınlanma:
22 Şub 21

Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu 1 ay sonra Biden'in aramasının ardından büyük bir sevince boğuldu. Siyonist medya teselliyi Joe Biden'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aramamasında buldu.

ABD Başkanı Joe Biden'in başkanlık koltuğuna oturmasına rağmen bir ay boyunca 40 yıllık dostundan telefon alamayan Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu büyük bir telaşa düşmüştü. Geçtiğimiz hafta yeni başkandan telefon alan Netanyahu ve Siyonist İsrail basını büyük bir sevince boğuldu. Siyonist medya teselliyi Joe Biden'in Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı aramamasında buldu. 

"İSRAİLLİLER DERİN BİR NEFES ALABİLİR"

Siyonist İsrail gazetesi Haaretz, bugün skandal bir analize imza attı.  Biden ile Netanyahu arasındaki görüşmeyi analiz eden gazete, konuyu Türkiye'ye bağladı.

Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki skandal analizleriyle dikkat çeken Zvi Bar'el imzasıyla "Biden Erdoğan'ı henüz aramadı ve konuşacakları çok şey var" başlığı ile yayımlanan makalede, "ABD Başkanı Joe Biden’ın Başbakan Benjamin Netanyahu ile yaptığı 'iyi' telefon görüşmesinin ardından İsrailliler derin bir nefes alabilir. İsrailliler, bir ay boyunca çağrı gelene kadar tırnaklarını ısırıyordu." ifadeleri kullanıldı. 

"BIDEN, ERDOĞAN'I HÂLÂ ARAMADI"

Gazete Siyonistlerin, Netanyahu'nun Biden'ın konuştuğu ilk "Orta Doğu lideri" olmasından gurur duyabileceği belirtti. Yazının devamında şöyle denildi:

"İsrailliler, Netanyahu'nun Biden'ın konuştuğu ilk Ortadoğu lideri olmasından dolayı gurur duyabilirler. İsrail, uluslararasında ABD başkanının aradığı ilk devlet değil, ancak Ortaduğu'da Suudi Arabistan, Mısır, Ürdün ve hepsinden önemlisi Türkiye'nin önünde birinci sırada. Diğer iki lider hâlâ Biden'ın aramasını bekliyor: Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. İki rakibin de Biden ile uzun hesapları var."

ERDOĞAN'IN TEPKİSİNİN ARDINDAN ABD AÇIKLAMA YAPTI

Öte yandan analizde Türkiye ve yeni ABD yönetiminin ilk temasının Gara operasyonun ardından gerçekleştiği aktarıldı. 13 Türk vatandaşının PKK'lı teröristlerce şehit edilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "ABD'nin yaptığı bir açıklama var, evlere şenlik. Hani siz teröristlerin yanında durmuyordunuz, PKK'nın, YPG'nin yanında değildiniz. Bal gibi yanındasınız, arkasındasınız." sözleri aktarılırken kısa bir süre sonra ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın olaydan terör örgütü PKK'nın sorumlu tutulduğu bir açıklama yaptığı anımsatıldı.

Analizin devamında Libya ve Dağlık Karabağ'daki Rusya ve Türkiye anlaşmazlığına değinilerek Rus-Türk dostluğunun sınırlı olduğu kaydedildi. 

Yazının devamında şu ifadeler kullanıldı: 

"Netanyahu ile yapılan gecikmiş telefon görüşmesinin aksine, Biden ve Erdoğan arasındaki konuşma muhtemelen daha uzun sürecek ve daha detaylı olacak. Telefon görüşmesi, Türkiye'nin ABD ile bağlarının doğasını ve sabrının derecesini belirleyecek."