Yemen Abdusselam: Yemen kuşatmasını kaldırmadan barış çağrısı ciddi değilID:73902
Yayınlanma:
17 Nis 21

Yemen Ensarullah hareketi sözcüsü, Yemen'e karşı kuşatma ve savaş durdurulana kadar barışın sağlanamayacağını vurguladı.

Muhabirimizin bildirdiğine göre, Yemen Ensarullah hareketi  sözcüsü Muhammed Abdusselam, attığı twitte ​uluslararası görüşmeleri ve Yemen'de ateşkes çağrısını asılsız bir iddia olarak nitelendirdi.

Ensarullah sözcüsü, "Yemen kuşatması, tamamen kaldırılıncaya kadar herhangi bir barış çağrısı ciddi değildir. Şimdiye kadar saldırganlığı durdurmak için herhangi bir ciddiyet görmedik.'' dedi.

ABD Başkanı Joe Biden göreve geldiğinde, hükümetinin önceliğinin Yemen'deki savaşı sona erdirmek olduğunu iddia etmesine rağmen Beyaz Saray'da göreve gelmesinden üç aydan fazla bir süre geçerken Yemen'le ilgili olumlu hiç bir girişimde bulunmadı.

Suudi Arabistan ve müttefiklerinin mart 2015'te  Yemen'e yönelik başlattıkları ve halen devam eden saldırılarda, en az 16.000 Yemenli sivil ölürken, on binlerce kişi yaralandı ve milyonlarca Yemen'li can güvenliğinden dolayı evini barkını terketmek zorunda kaldı./