Yemen Abdulmelik Husi: Filistin direnişi için alarmdayızID:74978
Yayınlanma:
12 May 21

Yemen’deki Ensarullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Abdulmelik Husi, Sana hükümetinin Filistin direnişiyle tam bir koordinasyon içinde olduğunu söyledi.

Ensarullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Abdulmelik el-Husi, Filistin’de yaşanan son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Fars Haber Ajansının bildirdiğine göre Seyyid Abdulmelik el-Husi, Sana hükümetinin Filistin direnişi ve Direniş Cephesi ile tam bir koordinasyon içinde bulunduğunu belirterek Yemen’in Filistinlilere yardım için her şart altında alarm durumunda olduğunu söyledi.

Ensarullah Hareketi genel Sekreteri Seyyid Abdulmelik el-Husi, “Filistin’deki gelişmeleri, siyonist rejimin Mescid-i Aksa’ya ve Şeyh Cerrah mahallesine yönelik saldırılarını dikkatle takip ediyoruz. Filistin halkının ve direnişinin İsrail saldırılarına karşı duruşunu yürekten kutluyoruz” dedi.

Yemen halkının Filistin direnişine desteğinin tam olduğunu belirten Abdulmelik Husi, sözlerine şöyle devam etti: “Filistin direniş grupları ve Direniş Cephesi ile tam bir koordinasyon içinde kalmaya devam edeceğiz. Yemen’in aziz halkından Filistin halkına ve direnişine mali yardımlar başlatmasını istiyoruz. Biz, Filistin direnişinin Sana’daki temsilcileriyle bu mali yardımların teslimi konusunda koordinasyon içinde olacağız. Tüm ihtimallere ve gelişmelere karşı gereken her ne ise tam bir hazırlık içinde olacağız.”