Bilim ve Teknoloji Nintendo Switch Pro fiyatı sızdırıldıID:75986
Yayınlanma:
08 Haz 21

Nintendo’nun önümüzdeki günlerde tanıtması beklenilen Switch Pro’nun fiyatı sızdırıldı. İşte Nintendo Switch Pro fiyatı ile ilgili tüm detaylar...

Konsol sektörünün önemli isimlerinden biri olan Nintendo yeni nesil Switch konsolu için geri sayıma geçmiş durumda. Aslında yeni nesil Switch konsolunun Switch Lite ile eş zamanlı olarak tanıtılması bekleniyordu. Fakat Nintendo Pro varyant için biraz daha bekledi.

Sızdırılan son raporlar yeni Switch Pro modelinin önümüzdeki günlerde tanıtılacağına işaret ediyor. Peki bu modelin fiyatı ne kadar olacak? Geçtiğimiz gün Çin’de ortaya çıkan bir rapor Nintendo Switch Pro’nun fiyatı hakkında da bilgi veriyor.

Hali hazırda normal Nintendo Switch 300 dolardan satılmakta. Ülkemizde ise bu fiyat mağazasına göre değişiyor. Fakat ortalama 4000 TL ile 5000 TL arası bir fiyattan söz edebiliriz.

Eğer sızdırılan raporlarda doğruluk payı varsa yeni nesil Switch için Nintendo tam 400 dolarlık bir etiket belirledi. Evet yanlış okumadınız, 400 dolar. Bu da yeni nesil Switch’in Türkiye fiyatının 6000 TL civarında olacağını bizlere gösteriyor.

Neresinden bakarsanız bakın Switch gibi bir konsol için 6000 TL çok yüksek bir meblağ. Elbette bu konsolun oyun kütüphanesi anlamında Switch Lite ile aynı kalibrede olacağını da atlamamak gerekiyor.

Yani uçuk bir fiyata Switch Pro alana kadar Lite versiyonunu almak çok daha makul görünüyor. Elbette burada kararın kullanıcılara ait olduğunu belirtmemiz gerekiyor.