Filistin Hamas, Siyonist rejimin El Cela kulesi ile ilgili iddiasını yalanladıID:76081
Yayınlanma:
10 Haz 21

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), terör rejimi İsrail'in Hamas'ın ofislerinin 12 günlük savaş sırasında İsrail savaş uçakları tarafından bombalanan el'Cela kulesi'nde bulunduğu yönündeki iddialarını yalanladı.

El-Quds Arabiye'ye  göre; Hamas sözcüsü Kasım Kasım, el'Cela kulesinde Hamas bürosunun  bulunduğu  iddiaları hakkında, "bu iddiaların tekrarlanması, Siyonist rejimin uluslararası medya ofislerinin bulunduğu bir sivil kuleyi hedef alma suçunu haklı çıkarmak için başarısız bir girişim olduğunu''  söyledi.

Hamas sözcüsü, El-Cela Kulesi'nin Siyonist rejim tarafından bombalanarak yıkılmasının, terör rejimi ordusunun Gazze Şeridi'ne yönelik son saldırıda işlediği sayısız suçun yanı sıra tam teşekküllü bir suç olduğunu da sözlerine ekledi.

Gazze'ye karşı son 12 günlük savaş sırasında, İsrail savaş uçakları el'Cezire ve Associated Press de dahil olmak üzere çeşitli haber kuruluşlarının ofislerinin bulunduğu  El'Cela Kule binasını bombalamış ve bu bombalamanın ardından dan bina yıkılmıştı.