Bilim ve Teknoloji Xiaomi Mi Mix 4 cihazının gelişi kesinID:76574
Yayınlanma:
20 Haz 21

Çin’den gelen yeni bir rapor, telefonun fiyatlandırması ve ana özelliğin olan ekran hakkında bize biraz ayrıntı veriyor.

Xiaomi’nin bu yılın üçüncü çeyreğinde resmiyet kazanması beklenen Mi MIX serisi amiral gemisi akıllı telefonunun yeni nesli üzerinde çalıştığı söyleniyor. Üç yıl sonra piyasaya sürülen MIX serisinin yeni telefonu Mi MIX 4′ün kullanıcılara üst düzey bir tam ekran deneyimi sunacağı söyleniyor.

Bugün, Çin’den gelen yeni bir rapor, Xiaomi Mi MIX 4 cihazının ekran altı kamera sensörüne sahip olacak tek bir versiyonda satışa sunulacağını iddia ediyor. Rapora göre, daha önce söylendiği gibi telefonun geleneksel bir versiyonu olmayacak.

MyDrivers’a göre, cihaz Mi 11 Ultra’dan daha pahalı olacak ama bunun için iyi bir sebep var. İlk olarak, ekran altı kamera kullanacak ve ikinci olarak, düzgün bir tam ekran deneyimi sağlamak için ekran eşit derecede ince yan çerçevelere sahip olacak. Mühendislik ekibinin alt çerçevenin boyutunu nasıl en aza indirebildiği şimdiden merak konusu.

Garip bir şekilde, ekran, muhtemelen öne bakan ekran altı kamera nedeniyle FHD+ çözünürlükle sınırlı olacak. Telefonun Snapdragon 888‘den güç alması ve 120W hızlı şarjlı 4.500 mAh pile sahip olması bekleniyor. Şimdilik bilinenler bu kadar ancak yakın zamanda daha fazla netleşecektir.