Filistin İsrail güçlerinden Batı Şeria'da baskınlar



ID:77542
Yayınlanma:
18 Tem 21

İsrail güçleri bu sabah erken saatlerde Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek birçok kişiyi gözaltına aldı.

İsrail güçleri bu sabah erken saatlerde Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek birçok kişiyi gözaltına aldı.

İsrail güçlerinin Ramallah vilayetine bağlı beldelere baskın düzenlediği ve en az bir genci gözaltına aldığı ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre terel kaynaklar, İsrail güçlerinin Kefer Ayn, Deir Gassane ve Kura Beni Zeyd beldelerine baskın düzenlediğini ve 34 yaşındaki Mecdi Şevki el-Bergusi’yi gözaltına aldığını söyledi.

İsrail güçlerinin Cenin vilayetinde de dün gece Zebuba köyü sakinlerinden bir genci darp ederek gözaltına aldığı öğrenildi.

Yerel kaynaklar, İsrail güçlerinin Imad Hasan Ziyab Ebu Zeytun isimli genci köyün girişindeki askeri kontrol noktasında gözaltına aldığını bildirdi.

Kaynaklar, İsrail askerlerinin Ebu Zeytun’u darp ettiğini ve yüzüne biber gazı sıktığını, gözaltına alınan gencin Salim kışlasına götürüldüğünü kaydetti.

İsrail güçleri Beytlahim vilayetinde de Ahmed Takatıka ve Razi Salah Takatıka isimli gençleri evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İsrail'in Dün gece Beytlahim’in güneyindeki ed-Dehişe Kampı sakinlerinden Muhammed Abdülkadir Serhan’ın el-Hıdır beldesinin güney girişinde otomobilini durdurarak gözaltına aldığı ifade edildi.

Kudüs’ün Eski Belde semti ve el-Amud Kapısı bölgesi ile el-İseviyye beldesinde de dün gece İsrail güçleriyle Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı.