Afrika İşgalci İsrail 20 yıl sonra "gözlemci" olarak geri döndüID:77711
Yayınlanma:
23 Tem 21

İşgal rejimi İsrail Dışişleri Bakanlığı, Afrika Birliği'ne gözlemci üye olarak katıldığını duyurdu.

Siyonist İsrail Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in 20 yıl sonra yeniden Afrika Birliği'ne gözlemci üye olarak geri döndüğünü açıkladı: İsrail-Afrika ilişkilerinde 20 yıldır süren anormalliğe karşı düzeltici bir adımdır. Kıtaya ve üye ülkelere yönelik faaliyetlerimizi güçlendirmemize de yardımcı olacak.

İşgal rejimi Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İsrail'in Etiyopya Büyükelçisi Aleleign Admasu'nun 55 ülkenin üye olduğu Afrika Birliği'ne 2002'den bu yana ilk kez gözlemci üye olarak kabul mektubunu sunduğu belirtildi.

"İş birliği imkanı genişleyecek"

Siyonist İsrail'in Afrika Birliği'nde resmi olarak gözlemci statüsü elde ettiği kaydedilen açıklamada, İsrail'in gözlemci üye olarak birliğe dönmesinin tarafların koronavirüs salgını ve terörle mücadele konularında daha iyi bir iş birliği yapmasına imkan tanıyacağı bildirildi.

"Anormalliğe karşı düzeltici bir adım"

Irkçı İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lepid, konu ile ilgili şunları söyledi: "Bugün İsrail-Afrika ilişkileri için mutlu bir gün. Bu diplomatik başarı, Dışişleri Bakanlığı'nın Afrika Bölümü ve İsrail'in kıtadaki büyükelçiliklerinin çabalarının meyvesidir.

İsrail-Afrika ilişkilerinde 20 yıldır süren anormalliğe karşı düzeltici bir adımdır. Kıtaya ve üye ülkelere yönelik faaliyetlerimizi güçlendirmemize de yardımcı olacak."(Ajanslar)