Bilim ve Teknoloji D3Dcompiler_43.dll Hatası Nedir, Nasıl Çözülür? D3Dcompiler_43.dll Hatası Çözümü…ID:78078
Yayınlanma:
02 Ağu 21

Windows’un en sık rastlanan hatalarından birisi de kayıp dll dosyalarıdır. Sık sık karşılaşılan "d3dcompiler_43.dll bulunamadı" hatası da en sık görülen sorunlar arasında yer alıyor. Ama bu hatanın pek çok çözüm yöntemi vardır. Bilgisayarlarda ortaya çıkan sorunların başında virüsler yer alır. Bilgisayarlara giren kötü amaçlı virüsler yüzünden meydana gelen sorunlarda kullanıcılar genellikle ne yapacağını bilmez. Sık görülen bu hatalardan birisi de d3dcompiler_43.dl hatasıdır.

D3dcompiler_43.dll Hatası Çözümü

 d3dcompiler_43.dll hatası ile karşılaşan kullanıcılar, bazı adımları izleyerek sorunun çözümüne kavuşmasını sağlayabilir. Bunun için de ilk olarak İşletim sistemine göre belirli bir dosyanın içine atarak daha sonra da bu dosyanın fixlenmesi gerekir. Win+R çalıştır komutunun açılmalısı gerekir. Ardından da regsvr32 d3dcompiler_43.dll kodu yazılır. İşletim sistemine göre içine atılan klasörün isimleri ise şu şekildedir:

Windows 95/98/ME ise, atılacak olan klasör C:\Windows\System klasörünün içine atılması gerekir.

Windows NT/2000 ise, C:\WINNT\System32 klasörünün içine atılması gerekir.

Windows XP, Windows 7, Vista ve Windows 10 ise C:\Windows\System32 klasörünün içine atılması gerekir.

Eğer bilgisayar 64 BİT ise, C:\Windows\SysWOW64\ klasörünün içine atarak daha sonra da Win+R çalıştır komutu açılarak içine regsvr32 d3dx9_39.dll kodunun yazılması gerekir. D3dcompiler_43.dll hatası bu adımların takip edilmesi ile çözümlenebilir. Ama işletim sistemine göre atılacak olan bir klasördür. Bu nedenle de işletim sisteminize göre bu adımları takip etmelisiniz.