Gündem Damat yeniden sahnede! Hep birlikte Filistin'e ihaneti kutladılarID:79307
Yayınlanma:
15 Eyl 21

Eski ABD Başkanı Trump'ın Yahudi Damadı Jared Kusher yeniden sahneye çıktı. Kusher öncülüğünde BAE, Bahreyn, Fas ve Sudan temsilcileri hep birlikte Filistin'e ihaneti kutladı.

Eski  ABD Başkanı Trump ile eski Siyonist İsrail Başbakanı Netanyahu Beyaz Saray'da topladığı Birleşik Arap Devletleri (BAE) ve Bahreyn liderleriyle normalleşme anlaşmasına imza atmıştı. 

Yahudi damat yeniden sahnede

Mısır, Ürdün, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Sudan ve Fas kendi çıkarları uğruna Filistin davasına ihanet ederek Siyonist İsrail'le normalleşme anlaşması imzalamıştı. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 Temmuz'da Siyonist İsrail'in başına geçen Isaac Herzog'la 40 dakikalık görüşme gerçekleştirmesiyle Türkiye'de bu ihanete ortak olan ülkelerin arasına girdi.

Beyaz Saray'da 13 Ağustos 2020'de imzalanan ve 15 Eylül 2020'de yürürlüğe giren İbrahim Anlaşması'nın yıldönümü kutlaması için eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Yahudi damadı Jared Kusher yeniden sahneye çıktı.

Kayınpederi ABD başkanlığını kazanamayınca bu yılın başında "İbrahim Anlaşması Barış Enstitüsü" adlı bir kuruluş kuran Jared Kushner, Siyonist İsrail'le normalleşen BAE, Bahreyn, Fas ve Sudan ülkelerinden temsilcilerle dün akşam Four Seasons otelinde "hainliğin" kutlamasını yaptı.

Özellikle 2.2 milyar dolarlık hissesini alarak Four Seasons'ın yeni yöneticisi olan Bill Gates'in otelinin seçilmesi de ayrı bir dikkat konusu.

Yahudi Damat Kushner, eski ABD Başkanı Trump'ın kıdemli danışmanı olarak görev yapmış ve Arap devletlerin Filistin'e ihanet anlaşmasını imzalamalarında rol oynamıştı.

BAE'li diplomattan damada övgüler

İhanet kutlamasına katılan Bahreyn'in ABD Büyükelçisi Şeyh Abdulla Bin Raşid Al Halife, Siyonist medya Jerusalem Post gazetesine konuştu. Anlaşma konusunda kendisini çok ayrıcalıklı hissettiğini söyleyen büyükelçi, "İbrahim Anlaşması, üyeler arasında daha fazla işbirliği gerçekleştirdiği ve bölgenin geleceğini nasıl şekillendireceğine bakmak için oldukça önemli. Daha fazla işbirliği kapasitesinde de olduğumuzu düşünüyorum. Burada birbirimizle iletişim kurma imkanı olması, halkımıza fayda sağlayacaktır" dedi.

BAE New York Başkonsolosluğu Ekonomik işler sorumlusu Ömer Al Busaidy ise sosyal medyadan Yahudi Damat Kushner ile fotoğrafını paylaştı. Busaidy, paylaşımına, "Orta doğuda işbirliği yapmak için Jared Kushner ile bugün büyük buluşma" notunu düşmesi dikkat çekti.

Kutlamalara katılan BAE'li diplomat aynı zamanda Siyonist İsrail'li diplomat Elad Strohmayer'le tanışmaktan da oldukça mutlu olduğunu vurguladı.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın, İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Fas arasında diplomatik ilişkilerin yeniden kurulması için imzalanan "İbrahim Anlaşmaları"nın 1. yıl dönümü için bu ülkelerdeki mevkidaşlarıyla çevrim içi toplantı yapacağı belirtildi. Biden yönetiminin bu adımı, 'Donald Trump döneminde yapılan bu anlaşmalara yeni yönetimin en net desteği' olarak yorumlandı.

Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Yahudi Damat Jared Kushner'la  Ankara'da görüşmüştü.(Milli Gazete)