Suriye Suriye: Türkiye'nin devlet politikası Suriye'deki sömürgeci emellerini sürdürüyorID:80260
Yayınlanma:
12 Eki 21

Suriye Dışişleri Bakanı, Türkiye’nin izlediği politikayla dünyanın her yerinden teröristleri kendine çekerek ve Suriye’yi yok etmeye çalışarak sömürgeci emellerini açıkça sürdürdüğünü söyledi.

SANA haber ajansına göre; Faysal el-Mikdad Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Türkiye gibi bazı ülkeler, terörizme karşı Uluslararası Koalisyon himayesinde Suriye ve bölgede jeopolitik planlarını sürdürmeye devam ediyor.” dedi. 

Mikdad,  Türkiye’yi kuzeydoğu Suriye sakinlerine su tedarikini kesmekle eleştirerek şunları ekledi: “Suriye, ABD, Türkiye ve siyonist İsrail’in çeşitli işgal ve saldırganlık örneklerine karşı sağlam durmaya devam edecek ve işgal altındaki topraklarını geri alacak ve de  terörle mücadele edecek.”

SANA'da yer alan haberde ayrıca: Türkiye askeri  birlikleri, silahlı militanların saldırı tehditlerini önlemek bahanesiyle Suriye’nin kuzeyine girerken Suriye’nin bazı bölgelerini de işgal etti. 

Faysal Mikdad, Suriye’ye yönelik ekonomik yaptırımlara da temasla, “Bazı ülkeler, askeri araçlarla ve terörle amaçlarına ulaşamayınca, Suriye’ye karşı Sezar yasası adı altında ekonomik teröre başvurdular.” dedi.

Ajanslar