İran Ayetullah Ramazani: Çocuklara ve gençlere daha fazla önem verilmelidirID:81848
Yayınlanma:
01 Ara 21

Dünya Ehlibeyt Kurultayı Genel Sekreteri Ayetullah Ramazani şu ifadelerde bulundu: ‘Her toplumun âlimleri, o toplumun model ve örnekleridir ve halk onlardan etkilenmektedir.

Türkiye Ehlibeyt Âlimleri Derneği (Ehlader) Yönetim Kurulu Üyeleri, Tahran’a yaptığı ziyarette, Dünya Ehlibeyt Kurultayı Genel Sekreteri Ayetullah Rıza Ramazani ile bir araya geldi.

Bu görüşmeyi memnuniyetle karşılayan Dünya Ehlibeyt Kurultayı Genel Sekreteri, Türkiye'deki faaliyetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Ayetullah Ramazani, iletişim ve işbirliğinin güçlendirilmesini, Ehlibeyt'in (a.s) öğretilerinin derinleştirilmesini ve çocuklar ve gençlere daha fazla önem verilmesini vurguladı.

Dünya Ehlibeyt Kurultayı Genel Sekreteri aynı zamanda, sosyal medya altın fırsatının ve bu alandan maksimum şekilde yararlanılmasının öneminin altını çizerek, herhangi bir toplumun âlimlerinin o toplumun modeli olduğunu ve halkın onlardan etkilediğini kaydetti.

Bu toplantının başında Türkiye Ehlibeyt Âlimleri Derneği (Ehlader) Başkanı, bu birliğin Türkiye'deki çeşitli eğitim, tebliğ ve yayın alanlarındaki faaliyetleri hakkında bir rapor sundu.

Türkiye Ehlibeyt Âlimleri Derneği (Ehlader) Başkanı Kadir Akaras, İslam Dünyasının iki büyük ülkesi yani İran ve Türkiye arasındaki ilişkiler konusunda son zamanlarda çıkarılmaya çalışılan fitnenin başarısız olduğuna değinerek, birlik ve dayanışmanın güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Akaras, Türkiye Dışişleri Bakanı’nın İran’a yaptığı ziyarette söylediği "Her zaman olduğu gibi Tahran'da kendimi dostumun evinde hissettim” cümlesini yineleyerek, özellikle basın, yayın ve medya alanında bu kurultay ile işbirliğinin çeşitli boyutlarda güçlendirilmesi çağrısında bulundu.