Yemen Yemen ordusu, Suudi uçaklarını hangarında vurduID:82236
Yayınlanma:
16 Ara 21

Sanaa hükümetine bağlı Yemen ordusunun Suudi Arabistan’ın güneyindeki Kral Halid havaalanını balistik füzelerle vurduğu bildirildi.

Sanaa hükümetine bağlı Yemen ordusunun sözcüsü Yahya Seri, Yemen ordusu füze birliklerinin Suudi Arabistan’ın güneyindeki Hamis Muşayt bölgesindeki Kral Halid hava üssünü balistik füzelerle vurduğunu açıkladı.

Yemen ordu sözcüsü Yahya Seri, sosyal medya hesabından yaptğı açıklamada “Füze birliğimiz, Hamis Muşayt’taki Kral Halid askeri üssünde bulunan Suudi savaş uçaklarını hangarlarını ve Cizan’daki bazı hedefleri 5 balistik füze ile vurdu” dedi.

Rusya’nın Arapça yayın kuruluşu Rusya el-Youm da Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyonun Sanaa hükümetine bağlı Yemen ordusunun füze saldırısını “Husilerin Yemen’den Cizan’ın sanayi bölgesine attığı füzeler düşürüldü” açıklamasıyla doğruladığını bildirdi.

Yemen ordusu sözcüsü Yahya Seri, açıklamasında hedeflerin tam isabetle vurulduğunu belirterek, bu saldırının Suudi koalisyonunun Yemen halkına yönelik son saldırılarına bir cevap olduğunu söyledi.

Yahya Seri ayrıca, Suudi koalisyonunun Yemen’e yönelik saldırıları devam ettikçe bu füze saldırılarının da artarak devam edeceğini söyledi.

Sanaa hükümetine bağlı Yemen ordusunun bu balistik füze saldırısından bir gün önce Suudi koalisyonuna bağlı savaş uçaklarının Hudeyde kentine yaptığı saldırıda ikisi çocuk, biri kadın 5 Yemenli hayatını kaybetmişti.