Suriye 'Süleymani Suriye'deki Sünnilerin en büyük destekçisiydi'ID:82993
Yayınlanma:
10 Oca 22

Suriye'deki Direniş Cephesi Komutanı Seyyid Cevad Gaffari, ''General Süleymani taktik ve stratejik analizinde en iyi mantığa sahipti ve her iki konuda da eşsiz bir insandı'' dedi.

Suriye Direniş Cephesi komutanı Seyyid Cevad Gaffari dün general Süleymani'yi anma merasiminde yaptığı konuşmada şöyle dedi: ''General Kasım Süleymani'nin en büyük hedeflerinden biri, İslam'ı savunma mücadelesini kutsallaştırmaktı.

General Kasım Süleymani, milletlerin kurtuluşu için orduyu yanında topraklara götürmeyen, o halktan bir ordu inşa eden ve o toprakları aynı orduyla özgürleştiren bir yöneticiydi.

General Süleymani, ortaya çıkan herhangi bir krizde Direniş Cephesi lehine herhangi bir krizi sona erdirebilen bir kişiydi.

Süleymani, taktik ve stratejik analizde en iyi mantığa sahipti ve her iki konuda da eşsiz bir insandı; Çünkü cephenin ve bölgenin küçük büyük tüm meselelerinde kapsamlı bilgiye sahipti. Bu nedenle planı ve stratejisi benzersiz ve mükemmeldi.

Süleymani, Direniş Cephesini silah edinmede kendi kendine yeterli kılmak için elinden geleni yapıyordu ve bugün bu çabaların füzeler ve İHA'lar alanında ilerleme ve kendi kendine yeterlilik sağlamadaki sonuçlarını görüyoruz.

 Süleymani, krizlerin yönetilmesinde tüm Sünni, Hıristiyan ve Alevi aşiretlerle işbirliği yaptı. Süleymani, Suriye'deki Sünnilerin en büyük destekçisi oldu." dedi.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Koordinatör Yardımcısı Tuğgeneral Ali Fazli da General Kasım Süleymani'yi anma töreninde yaptığı konuşmada şöyle dedi: ''Bu hareket, mukaddes savunmayı yakından görmemiş, direniş cephesine yakından dokunmamış bugün ve gelecek nesiller için etkili ve kalıcı etkiler ve nimetler sağlayabilir.''