Gündem Bakan Soylu kaybetti! Fehmi Koru, yargıya seslendi: Arkası gelmeliID:83389
Yayınlanma:
22 Oca 22

Gazeteci yazar Fehmi Koru, bugünkü yazısında yargıyı ele aldı. Yargının, Bakan Soylu'nun Sevilay Yılman'a ilişkin açtığı suç duyurusun ardından verdiği kararı dikkat çeken Koru, "Arkası gelmeli" dedi.

Gazeteci yazar Fehmi Koru kendisine ait internet sitesinde kaleme aldığı yazısında, “Devlet nerede, yargı nerede?” diyenlere savcılar “Burada” demeye başladığını savundu. Fehmi Koru, “Havada kalan ve hakkında soruşturma açılmayan iddialar iddiaların muhataplarını mutlaka yaralar. Toplumda ‘dokunulmazlık’ zırhı bulunan kişiler olduğunu akla getiren bir durum bu. Kimse dokunulmaz değildir.” dedi.

FEHMİ KORU: ARKASI GELMELİ, YARGIYA GÜVEN BÖYLE TAZELENEBİLİR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Habertürk yazarı Sevilay Yılman’ın iki yazısı hakkındaki suç duyurusunda bulunmuştu. Savcı, yazıların ifade özgürlüğü kapsamında olduğunu değerlendirdi ve kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Fehmi Koru da bugünkü “Devlet nerede, yargı nerede?” diyenlere savcılar “Burada” demeye başladı” başlıklı yazısında bu karara dikkat çekerek, “Medyanın özgür olmadığı töhmetine maruz ülkemiz için önemli bir olumlu adım bu karar… Arkası gelmeli. Yargıya güven ancak yargının kendisi tarafından tazelenebilir.” diye yazdı.